• sevesim geldi yine. durup durup sarılma isteğim var bu şehire. hani insan olsa pamuklara sarıp sarmalar, sabah bol "n" içeren günaydın mesajları yazar, en sevdiği yemekleri yapar, uyurken ses çıkarmaz, avuç içlerini öper, kirpiklerini sayar, koklaya koklaya sarılırım. yuvam, kolum, kanadım, kalem, zırhım, mahremim. yerim <3
  • canım askım ankaram bugün ben beyaz spor ayakkabı giyebileyim diye güneş açtı. hepsi benim içindiii
  • yeryüzünün en kaotik kara deliği.
  • ya dışındasındır çemberin
    ya da içinde yer alacaksın
    kendin içindeyken kafan dışındaysa
    çaresi yok kardeşim
    her akşam böyle içip, kederlenip
    mutsuz olacaksın
    meyhane masalarında kahrolacaksın
    şiirlerle, şarkılarla kendini avutacaksın
    ya dışındasındır çemberin
    ya da içinde yer alacaksın
  • bugün havası güzel şehir. ankara candır, bahar havası çökünce dünya güzeli olur. bir de güzel sakin bir yer bulduysanız bira hak olur.

içiyorum usul usul..
  • ankara'nın diğer şehirlere çıkış yaparken kullandığımız yollardan en dikkat edilmesi gereken yol parasız istanbul yoludur.

eğer bu yolu kullanacaksanız ankara çevre yolundan kızılcahamam'a kadar doğru dürüst dönel kavşak yoktur. bu yüzden özellikle kazan saray kesimlerinde kuralsız anayola çıkışlar görebilir pisi pisine ağır bir kazaya kurban gidersiniz. sürekli de yanlış dönüş yapanlardan dolayı kazalar olmaktadır bu yolda. o yüzden bu yolda giderken kesinlikle hız sınırının baya altında gidiniz.
    görsel

eğer çankırı kastamonu yolunu kullanacaksanız kalecik'in iki kavşağına da çok dikkat ediniz. kazasız günü yok neredeyse. zaten oradan geçerken kavşağın bozuk kaldırımlarından bozuk tabelalarindan anlarsınız nasıl kazalar olduğunu.

eğer samsun kırıkkale istikametine gidecekseniz en çok kaza olan bölge ortaköy mevkii sage kavşağı mevkii ve elmadağ çaykur kavşağından aşağı inişlerde oldukça düşürün hızınızı ve takip mesafesini iki katına çıkarın. yollar eski olduğu için asfaltın özelliği çok düşüktür ve lastiğin yol tutuş özelliği sıfıra iniyor o bölgelerde.

eskişehir yolu ise bu kapsamda en güvenli yol şu an için. dikkat etmeniz gereken yer turkuaz bölgesinde kamyon tır kantarindan çıkan kamyonlara dikkat etmek. yola katılım yolu olmadığı için direk kantardan yola çıkıyorlar.
  • güzel şehrim için utanılması gereken kötü meziyetlerin var olduğu şehir.

ulus, cumhuriyetimizin ilk gazi meclisini sınırlarında bulunduran semt. cumhuriyet anıtı, cumhuriyet müzesi ve daha nice yapı taşını içinde barındırıyor. sadece gazi meclisin içerisinde olması bile orayı benim gözümde kutsal yapan bir yer. ulu atatürk ve silah arkadaşlarının bu mecliste vatan çok zor durumdayken aldığı kararları, çektiği çileleri düşündükçe; ulus'un uzun yıllardır ve şu an pavyonlar ve semtin kaldırımlarında fuhuş temalı kartvizitler olmasını üzülerek görüyorum.

ya cahillikten bu hale geldik ya da cumhuriyeti ve kuruluşunu yerle yeksan etmek için bu güzel semtin itibarını düşürmek için bilerek bu semti bu hale getirenler tarafından.
  • hep kenarından kıyısından geçip gittiğim şehir. bu kez, yıllar sonra şehir içine gidiyorum. bakalım, biraz gezebilirim belki. soğuk olmasa bari.
    edit: değilmiş.
  • özleminden ağladığım tek şehir.
hesabın var mı? giriş yap