• çok sevdiğim ama içine sığamadığım şehir.
    hiçbir şeyi olmayan ancak bir gün terk edilse bile her bir köşesindeki anılarla her zaman ayrı bir yeri olacak olan.
  • okul hayatım komple burda geçti. samimiyettir ankara benim için, biraz buruktur ama hep samimidir gözünün içine bakar. kötü yönetilmek hor görülmek kıymeti bilinmemek itelenmek kendisinin suçu değildir. siz bi kenti nasıl yaşamak isterseniz öyle yaşarsınız ben severek yaşıyorum ankarayı. güzel bi akşamüstü atatürk bulvarında yürümek keyif benim için. sevmemek için tonla sebep vardır bulunabilir, ama bu kişisel tercihiniz olur
  • ankarayda aldığınız kokudan sonra seviyorsanız bu şehri, demek ki aşıksınız.
  • şu an fazlaca sisle kaplanmış olan şehir.
  • tam sevdim diyorum, sonra fark ediyorum yok sevmemişim diyorum. bir daha çok sevdim diyorum, yok yine sevmediğimi anlıyorum.
  • sayesinde hava kirliliğinin tillahını gördüğüm şehir. çankaya'nın ve yenimahalle'nin 3-5 semti dışında geri kalan bölgeleri bildiğin dumanla kaplı şehir. arada bir de sis oluyor beterin beterini görüyoruz.

hayır eskiden (10-15 sene önce) daha fazla ev sobalıydı ve böyle bir kirlilik yoktu herhalde ücretsiz olunca yak yakabildiğin kadar diye düşünüyorlar.
  • neresinden başlasam ki böyle boktan şehir görmedim.bir başkent ülkenin vitrini olmalıyken böyle rezil şehir görmedim.dökülüyor şehir sanki istila edilmişçesene şehir insan kusuyor siyasetten içi torpille dolmuş şehir.ben böle aptal bir şehir görmedim trafikte panik atağınız varsa yolda kalpten gidersiniz.indi bini mesafesini bir saatte gidiyorsunuz ,otopark olay ücretsiz bir yer bulmak diye bir şey yok ücretlilerde de araç üst üstte şehir pis en lüks semti çamurdan çaylaktan geçilmiyor.belediye görevlileri şehre refaransla geldiyse neden temizlesin arkasında bakan varsa.şehir bok kokuyor evler gider kokuyor is kokuyor.yakında wclerden bok evlere taşacak ah beni buraya sürükleyen kadere yazıklar olsun kamu kurumlarında torpilliler dolmuş şehir pislik yuvası mahrumiyet bölgesi gibi allah canını alıyor dışarı çıktığın zaman başkentmiş olmaz olsun
  • üstteki 2 giri sayesinde farklı bir başkentte yaşadığımı fark ettim.bunca yıl millete yalan söylemişiz ankara'da yaşıyoruz diye. neyse artık bilinçlendim. ben farklı bir yerdeyim. artık yalan yok.

evleri is kokan, kendisi bok kokan o şehri bir gün ziyaret etmek istiyorum. merak ettim.
  • milli piyangoda her hafta çekilen büyük ikramiyelerin sürekli ankara merkeze çıkmasıyla beni kendinden soğutan şehir.
  • dillere destan soğuğu olan şehir.
hesabın var mı? giriş yap