şükela:  tümü | bugün
  • bu kötülüğü bu millete niye yapiyorlar acaba?

bu baroya gecmeyen avukatlar, vatan haini olarak etiketlenecek bir sonraki adimda.

ıs almaları engellenecek. buyuk sirketler, kamu kuruluslari hep baro sorgulayacak.

siyasi olarak guclu olan baro, hakim ve savcilarin da korkulu ruyasi olacak.

bu baro baskanini bir hakim kizdirdiginda, ne olacagini tahmin edebiliyoruz degil mi?
  • yok artık daha neler dediğimiz ne varsa fazlasıyla başımıza geldi ve gelmeye devam etmekte. hah bu da onlarda biri işte. tez vakitte tarihin utanç sayfalarına karışmasını temenni ederim.
    (bkz: 7249 sayılı kanunun yürürlükten kaldırılmasına dair kanun)
  • https://youtu.be/mbbxlbaacik
    başlamış, yazık.
  • "yoksa sen ülkücü değil misin gardaş "

diyip adliye kantininde avukat dövmeye nezaman baslayacaklar acaba .

düşünsenize ankara adliyesi alt kantini faşistler basmış falan diyorlar yada üst kantin solcuların oluyor.
  • bahçelerde maydanoz

ne güzel artık herkesin kendi bahçesi var. isteyen soğan yetiştirir isteyen turp.
  • fenerbahçe barosu,galatasaray barosu,beşiktaş barosu,mhp barosu vs daha niceleri gelecek.şimdi hakim daha davaya bakmadan dava içeriğini bilmeden belli bir ön yargıyla yaklaşacak davalara.hayırlı olsun.
  • bu baronun cmk ve adli yardım uygulamalarını nasıl yapacağını merak ediyorum. ankara barosu bu kozunu vermeyebilir. paylaşırlar neye göre alacaklar? avukat sayısına göre olursa sıra sistemi vs. nasıl işleyecek. bunun dışında kurmaya bitmiyor ki nasıl aidat toplayacak şu an bile istanbulda aidat vermeyen sürüyle avukat varken. bunun dışında üsttede belirtmişler avukat hukuka aykırı işlem yaparsa en basit reklam yasağını çiğnerse kim neye göre ceza verecek, dayanak ne. bu sebeplerle kurulsun tamam da kurmakla bitmeyecek bir vakalar silsilesi var. tüm bu işlerin sonunda abd gibi baroların şirketleşip hukuk firm dedikleri gibi bilimum şirket açılacak. türkiye gibi en hızlı köşeyi dönme hayalleriyle yanıp tutan bir reayeye sahip ülkede bunun çok büyük vurgun ve haksızlıklara yol açacağını düşünüyorum. ülkede hukukun h'aini bilemeyen bir sürü vatandaş varken umarım bu insanların hakları gasp edilmez. bunun dışında mhpli baroların bir takım tahakkümcü zihniyetle yönetilir çoğunluk benim zihniyetiyle yapmış olduğu, avukatın hiçbir yararına olmayan hukukun üstünlüğünün sadece lafızda kaldığı kafayla yönetilen baroların bundan ders çıkarmaları gerektiği ise önem arzetmekte.
    mesele; önceden x partisinden emir almak yerine mhpden almak ise bunun türk hukukuna etkisi yoktur.
  • yeni yasa gereğince kurulan barodur.

avukata gittiğimizde hangi baronun üyesi olduğunu nasıl anlayacağız şimdi?

bence avukatlar tabelalarına üyesi oldukları baroyu da yazsınlar. yazsınlar ki biz de sormak zorunda kalmayalım.

--- örnek ---
    xxyyzz hukuk bürosu
    av.isim soyisim
    ankara x nolu barosu
    --- örnek ---

bu arada avukatlık kanununda değişikliğe gidilecek mi? hani kamu hizmeti falan.
  • emir ve talimatla çalışan avukatların olduğu karo, fayans.

avukat olanlar için +18

https://twitter.com/…tatus/1297130752002396160?s=20
  • adamlar baro kuruyor siyasi parti liderine gidip emir ve talimatlarını aldık diyede tüm türkiyeye duyuruyor bir tek bana mı ilginç geliyor anlamadım ki.