5 entry daha
  • arkadaşlar sabah ola hayrola dedik...haydi şu güzele bir yuva sevgili ankaralılar....
  • bizde kedimizi gordion avm otoparkında terk edilmiş olarak bulup sahiplenmiştik. kazak alır gibi evcil hayvan al/sahiplen, sonra biraz uğraşmanın gerektiğini görünce ya da ilgini yitirince hop sokağa. zamanında anan baban seni ataymış keşke sokağa. nasıl vicdan rahat uyuyabiliyorlar anlayabilmiş değilim.

millet, evcil hayvanların bebeklerden farkı yoktur. sizi kısıtlı anlarlar, sizden kısıtlı şey talep ederler ve size karşılıksız bir sevgi beslerler. her evde bir evcil hayvan bulunmalıdır. evcil hayvan beslenmenin insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkisi ispatlanmış bilimsel bir gerçektir. alerjim var bahanesinin arkasına saklanmayın. bu tamamen tedavi edilebilir bir durum.

ha birde asla satın almak gibi bir gaflete düşmeyin, sahiplenin. evcil hayvan satanı da bir gün satarlar umarım!
  • aga bir kedinin masrafı ne olabilir? bi dünya borç ödüyorum da bizim şeronun masrafı gözükmüyor bile.. ayda bir mama, kum, aşı.. aha bugün kıçına yine yiyecek aşıyı.. biraz mayışırda akşam ayaklarım rahat eder.. düşman gibi ayaklarıma atak yapıyor eşşoğlueşşek..

nasıl tanıştığımıza gelince ;

ekimin başında, eski evde toparlanırken malum geç yatıyordum.. geceleri bir kedi cıyaklamaları geliyordu.. çıkıyordum balkona. yavru bir kediyi büyükler aralarına almıyor, onun kavgası.. bütün hafta izledim yavru kediyi.. aslında büyükler kovduğundan değil de, büyük kedileri rahat bırakmıyordu eşşoğlueşşek.. haftasonu tüm eşyaları yüklettik kamyona, tam yeni eve doğru geçeceğiz ki arabanın dibinde dolanıp, elimde ki poğaçaya salça oluyor eşşoğlueşşek.. dibime gelip miyavlamıyor bayağı zıplayıp elimden düşürmeye çalışıyor

aldım elime, attım arabaya, getirdim yeni eve..2 aydır bizimle, hala cambaz, hala en sevdiği şey kendinden büyüklerle güreş tutmak. (tabi bu durumda o büyükler bizim ayaklar oluyor.) evde de kimsenin gidip kucağına yatmaz, beni sev demez. kendini sevdirmez. ben hariç.. benim hep kucağıma, koca göbeğime yatar uyur, kendini yalar sonra gelir beni yalar. kedi sahipleri bilir, kediler kolay kolay insan yalamaz. yalıyorsa sizi çok seviyor demektir. kısaca hayvan bile biliyor iyiliğin de, kötülüğün de nereden geldiğini...
  • kardeşim bakamayacaksan alamayacaksın kediyi bu bu kadar basit. yavruyu sokaktan alıyorsun evde yetiştiriyorsun sokak görmemiş hayvan alışmamış evde büyümüş sokağı bilmiyor. hooop işim çıktı şimdi git sokakta yaşa diyorsun. can oğlum bu can. çocuğunu da sokağa atabiliyor musun bakamıyorum sebeplerim var diye. yazık havyancağıza. tek günahı yanlış ellere düşmesi.
  • pet shop sahibine tav oldum. ulen para kazanmak için hayvan alıp satıp kar ederken iyi dimi. allah rızası için idare ediver işte bir süre. ne o öyle bir gün içinde alan olmazsa sokağa atma tehditleri falan.
  • apartmanda baktigimiz bir kedimiz var haziran ayinda yavrulardan biri sahiplendirilince yavru alissin diye bunu da goturduler, hayvani bir ay sonra geldiginde taniyamadik. artik uzuntuden mi, stresten mi bilinmez bir deri bir kemik kalmis zavallim. onune konsam beni catur cutur yiyecek hayvan bir seycikler yememis.

bu sokaga gidip gelen bir kedi, basit bir degisiklik bile boyle uzulmesine neden olmus varin siz o garibin halini dusunun. ustelik bir de ankara sogugunda sokakta kalma tehlikesi varmis garibimin.

lutfen bir hayvan sahiplenirken sahiplendiginiz hayvanin hic buyumeyecek bir cocuk oldugunu farz ederek alin evinize, diger turlusu hayvana gunah.
  • petshopcunun hayvan sevgisi!!!! içimi ısıttı!!!!
  • yahu yapmayın etmeyin bir gün "evde sorun var " diyip şu canları bırakacaksanız hiç sahiplenmeyin.
    umarım bir an önce onu çok sevecek bir insana kavuşur.
  • kediler güzel hayvanlardır. bu kedicik de ekstra güzel. ankara'da kedi beslemeyi aklının ucundan bile geçiren varsa alsın bu kediciği evine.
  • oturduğum semtte iyi yürekli sahibi olan bir veteriner kliniği var.

bir hevesle alınıp sokağa atılmış ya da en başından beri sokaklarda olan kedi&köpekler için yan dükkanı da kiraladı.

öyle aman aman mükemmel geliri olduğundan da değil. hayvan sahiplerinin, civar esnafın, çeşitli gönüllülerin destekleri ile sıfırdan yapıldı.

yani ilgili tweette yazılan "dükkan sahibi yarın sabaha kadar yuva bulunamazsa sokağa atacam dedi." ibaresi biraz tehditvari ve aşağılık bir davranış gibi geldi. üstelik tüm geliri de hayvanlar üzerinden.

tamam sonuçta şerefsiz insanların bir hevesle alıp daha sonra kurtulmaya çalıştığı ya da sokakta çaresizce dolaşan hayvanların tüm sorumluluğunun sadece bu insanlara yüklenmesi doğru olmaz ama bu şekilde vurdumduymaz bir tavır da olmaz yani.

t: talihsiz bir can. umarım yeni yuvasına tez zamanda kavuşur.
23 entry daha
hesabın var mı? giriş yap