şükela:  tümü | bugün
 • sebebini birinin bana açıklaması gerekiyor. hemen belirteyim, "gelenek" geçerli bir sebep değil. ankara'da 10 civarı hukuk fakültesi var.

  türkiye'da fakültelerin sayısı 100'e dayanmış. buralardan da mezun olup, ankara barosu'na kaydolanlar var. neden, hangi gerekçeyle ankara barosu başkanlığı seçimi ankara üniversitesi hukuk fakültesinde yapılıyor?

  eskiden öyle olmuş olabilir ama kendinizi güncelleyin beyler. şuan ankara barosu'na kayıtlı avukatların çoğunluğu ankara üniversitesi hukuk fakültesi mezunu değil. bunu görmezden gelmeyin ve bundan sonraki yıllarda seçimleri sırayla ankara'daki diğer hukuk fakültelerinde de yapmaya başlayın. çünkü adil olmak bunu gerektiriyor. çünkü buna devam ettiği sürece mevcut başkanların hiç biri benden oy alamayacak.
 • ankara ilindeki en eski ve cumhuriyet'in ilk hukuk fakültesi olduğu içindir.
 • baronun çoğunluğu ankara hukuklu olmasa bile baro başkanlarının her daim ankara hukuklu olmasıyla açıklanabilecek bir durumdur.

  ayrıca sadece baro değil, pek çok sivil toplum örgütü de toplantılarını genel kurullarını cemil birsel salonunda yapmaktadırlar.
 • çünkü diğer hukuk fakülteleri, kendilerini, ankara hukuk'tan hoca getirtebilmeleri; hocalarının ankara hukuklu olmaları; verdikleri eğitim seviyesinin ankara hukuk'a benzer olması; üniversite sınavı puanlarının ankara hukuk'a yaklaşması üzerinden tanımlarlar.

  yani hukukta baz alınan kriter, ankara hukuk'tur.
 • ankara hukuk en eski ve cumhuriyetin ilk hukuk fakültesi olduğu içinse, neden 81 ilin barosunun seçimleri burada olmuyor?

  hukukta baz alınan ankara hukuk'tur argümanına katılmamakla birlikte, seçimlerle bunun alakası ne?