• teknik olarak naif bir biçimde ifade edilmiş, belediye bütçesinin "sayım noksanı" kaleminde yazan miktar.

ankara büyükşehir belediyesi ve bağlı kuruluşları ego ile aski’nin 2015 malı yılı kesin hesapları, büyükşehir belediye meclisi’nde onaylandı.

ancak bütçedeki açıklanamayan kalemler dikkat çekti. büyükşehir’in 4 milyar tl’nin üzerindeki bütçesinde, 553 milyon tl’nin “sayım noksanı” olarak kaydedildiği ortaya çıktı. bütçenin yüzde 10’una yakın kısmı “noksan” sayılırken, chp’li meclis üyelerinin itirazları görmezden gelindi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…53_milyonu_kayip.html
  • kimin neden zoruna gittiğini anlayamadığım para. kayıp da mı etmesinler? muhalefetin düştüğü duruma bak, kaybolan yarım milyar doların hesabını soracak kadar düşmüşler.
  • şöyle bir belediye başkanı için hiç de garipsenmemesi gereken olay.

(bkz: türgev)
    (bkz: kim kaybetmiş ki sen bulacaksın)
  • nereye bakacağını bilmek gerek, ayakkabı kutularına baksınlar.
  • kayıp değildir. bi arkadaşın eli sıkışıkmış ona borç olarak şeytmişler. onun bi arkadaşı varmış parayı getirirken kaza yapmış. o yüzden bütçede şey olmuş. o gelsin hemen takdim edeceklermiş şeyi.

nakit olaraktan..
  • kayıp değildir o, bellidir yeri de yazamamışlardır.
  • (bkz: sayım ve tesellüm noksanları)

daha mantıklı bir hesap bulaydınız bari :)) nazım hesap falan açaydınız :)
  • kayıp değildir o, millete hizmettir
  • ben eski patronuma her ay hazırladığım faaliye raporunda sayım eksiği hesabındaki 1.000 dolar'ı 7 yıl boyunca anlattım durdum. en son "yeter amk benden kes sende kurtul bende" durumuna geldim. adam göz göre 553milyon tl'yi sayım eksiği hesabına yazmış. olum nasıl bir hırsızlık yaptınızda gönül rahatlığıyla bunu yazıyorsunuz. birde soruları cevapsız bırakmışlar. tabi hırsızlık olup olmadığını halk'a sormamız lazım. herkesin günah işleme özgürlüğü var. chp'lilerde sormuş bu para nerede diye? mal mısınız? tabi ki bosnada camii yaptırıldı resmi hesaplarda eksik göstermek zorunda kaldılar.
  • paralar robotun içinde saklı olabilir.

(bkz: ak-saray'ı koruyan transformer)
hesabın var mı? giriş yap