şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanlıktan çıkmış mahlukatların elinde öldürülen kedi. belediye 1 hafta kapatma cezası vermiş.

edit: kedinin sahibi açıklama yapmış

açıklamaya göre mekanın suçu yokmuş, çalışlardan biri yapmış ve işine son verilmiş.

edit 2: açıklamaya şahsen inanmadım. sahipli kedinin dönercide ne işi var? sahibin bu kadar soğukkanlı oluşu ve mekanı bu denli savunması da ilginç. ben de 2 senedir 2 kedi sahibiyim. bir tanesinin başına böyle bir şey gelse neler yapardım tahmin edemiyorum. hiç sanmıyorum ama umarım sorumlular hakkettiğini bulur.

https://twitter.com/…inia/status/898194974222798848
    https://twitter.com/…shtag/ankaradönercisi?src=hash
  • allah belalarını versin, nedir bu sokak hayvanlarının insanlardan çektiği ya, koca dünyaya sığdıramadınız el kadar hayvanları
  • ulan bir de hayvan kelimesi aşağılamak için kullanılır ya,

kim hayvan, kim insan, hangi hayvan neye/kime ne kötülük etmiş yazıklar olsun...
  • yazık olmuş kedidir. yapan insan bence zorunlu psikolojik muayeneye tabi tutulmalıdır çünkü hiçbir yere sebep yokken orada yemek arayışıyla dolanan ve kendi işine bakan bir canlıya tekme attıktan sonra kafasını ezerek öldürmek başka sorunlara sahip olduğunu gösterir. bu insan mesela ileride sinirlenirse otobüste bir kişiyi öylesine bıçaklayabilir. yapılan eylem duruma göre oldukça rastgele bir durum. kedi saldırsa falan neyse de, sırf gezip yemek aranıyor diye önce tekme atıp sonra ezmek tam anlamıyla canilik.
  • ilk önce paylaşım yaptığınız şeyi detaylı okumanızı tavsiye ederim.

kedinin sahibi bunu yapanın o iş yerinde çalışan biri olduğunu ve bunu dükkanın önünde yaptığını söylemiş. dükkan sahibi ise bu elemanı işten kovmuştur. kedi sahibi bile dükkan sahibini suçlu bulmuyorken siz dükkanı kapatalım diye yaygara çıkarıyorsunuz. bilinçsiz bir düşünce yapısıyla suçsuz insanları mağdur etmeyin.

bunu yapan kişiye de yazıklar olsun. umarım hayvanları koruyucu yasalar daha uygun hale getirilir.

edit: arkadaş kedinin sahibinin açıklamasını eklemiş.

dikkat aşağılayıcı edit: avarel misiniz olum siz. yoksa otobüs şoförünün nazikçe uyarısına rağmen şoförün söylediğini yanlış anlayıp "bana küfür etti" diyip şoförü işinden eden yolcuyu mu canlandırıyorsunuz.

herşeyiniz kolpa birde duyar kasıyor haspam. işe alırken elemanın kim bilebilir böyle bir şey yapacağını hatta cinayet işleyenleri değil çalıştıkları yerlerde ki iş verenleri tutuklayalım ne dersin. defacto çalışanı kedi öldürmüş hadi defacto'yu kapatıyoruz la la la. bu mudur düşündüğünü iddia eden canlının yapması gereken. kim suçlu ise cezasını o çeker sağa sola saldırılmaz. hatta dükkan sahibide suçlu ise dükkan kapattırılmaz sahibine ceza kesilir.

ya cezalar sadece para cezası, yasa bu konuda yaptırım uygulamıyor diyorsanda git bunu protesto et, insanlara küfür edeceğine gösteriş budalası.

atın kılıcına oturasıcalar insanı çileden çıkarıyorlar.

aşağılamam bu kadar.
  • kedi sahibi soğukkanlıymış benim kedimi tekmeleyerek öldüreni ben sakat bırakırım.
  • bu insan artıklarına gereken cevap verilmezse devam edecekler. ankara belediyesi derhal bu işe el atmalı ve kapatmalı.

icarusvari adlı twitter kullanıcısının da dediği gibi: "geçtim insanı, bebek öldürmekten farkı yok. küçücük, karşı bile koyamaz, aç. kendinizi öldürseniz ödeyemezsiniz bedelini."

edit: twitter'da bir kullanıcıya göre adresi şudur: fatih mah. belediye cad. no:34 pursaklar ankara
    (https://twitter.com/…inia/status/898202386338066434)

ayrıca saf olmayın. "pursaklar online" tarzı saçma bir hesaptan kimliği belirsiz bir paragraf paylaşılıyor "kedi sahibi" diye. belki sahibi bile yoktur kedinin. başkaları da paylaşmış olabilir dönerciyi korumak adına. hemen inanmayın.
  • kedi sahibinin açıklamasında, "işletme sahibinin lekelenecek kariyerine aman zeval gelmesin, mağdur olmasın, herkes rızkının peşinde" konusunu işleyen bir açıklama okudum sadece. sanki o elemanı işe başkaları almış.

işletmeci kimin umurunda? o kazanacağı paralara, satacağı dönerlere bakar.

kedi sahibi de misafir sanatçı gibi. nasıl delicesine bir düşkünlüğü varmış sahibi olduğu kedisine. kendimden utandım kedi sahibi biri olarak.

sözün özü, olan zavallı hayvana olmuş.
  • kediden ne istedin şeref yoksunu. yemek mi istedi senden hadi vermedin neden öldürüyorsun. bu tip insan müsvettelerine ne desen bilemedim. kedi öbür dünyada hakkını alacaktır vesselam.
  • bu haberleri okudukça insanlardan daha çok tiksiniyorum, daha çok. ben kedim rahatsız olmasın diye yan odada sigara içiyorum ama birileri bu savunmasız canlıları paramparça ediyor, kafasını eziyor... gelmişini geçmişini skeceğim mekan ve kişilere bir yenisi eklendi. ankara'da olsaydım, o çalışanı anasından doğduğuna pişman ederdim ama ne yazık ki değilim. yarın arayacağım burayı ama öncesinde o çalışan hakkında bilgisi olan bana mesaj atarsa sevinirim. savunmasız bir kedinin kafasını ezmek nasıl oluyor, bir yerinden kan alır gibi soracağım o mahlukata.