şükela:  tümü | bugün
  • başıma gelen ilginç olayların öznesi olan cenah.
    esnaf dedik ama galiba esnaflıkla da zerre alakaları yok. ben mi müşteriyim, onlar mı anlayamadım. insan çokluğundan kaynaklanan bir göt rahatlığı var ki adamlarda sorma gitsin. anlaşılan "illaki biri düşecek, sen gelmesen de" düsturunu şiar edinmiş herifler. gerçekten de öyle hani, illa biri düşüyor.

örneğin geçen bir selçuklu mimarisine haiz müşfik bir kafe bulduk üç beş arkadaş. amacımız nargile, kahve içip sohbet etmek. sohbet koyu, çekiyorum duman gelmemeye başladı nargileden, baktım tömbekiye köz bitmiş.
    bunun üzerine çalışan elemanların birinden kömür istedim, bir müddet sonra geldi. benim közleri alıp:
    -ee, abi bunlar duruyor hala.
    - yok, bitti. onlar kül.
    - közlerle çok oynamasan bitmezdi. her gördüğümde elinde maşa kömürlerle oynuyorsun.
    böyle bir garip oldum, afalladım. cevap bile veremedim. herif ayak üstü bastı ayarı bize.
    bir başka gün yine aynı grup kantır oynama hayaliyle daldık bir internet kafeye. gözüme bi' makine kestirdim oturacağım,
    - hoppp birader, şuraya alalım seni.
    - ben buraya oturmak istiyorum ama.
    - olmaz kardeş şurası boş işte.
    - olur. (herif iri kıyım. yapacak bir şey yok arkadaş.)

bunlar yaşadıklarımın bir kısmı. dahası da var ama özet geçeyim istedim. tüm bu yaşadıklarım sonucu ise yukarıda bahsettiğim sonuca vardım: ankara esnafı esnaflıktan bihaber. sebebi ise insan çokluğu.
    tema: insanlardan nefret ediyorum.
  • yahu bu ankara esnafının eline bi düştün mü,yandın. hepsinin gözleri fel fecir oynuyor. müşteriyi nasıl kazıklasak diye düşünüyolar boş vakitlerinde ,belli.
  • dünyanın hiçbir şehrinde hiçbir kasabasında dahi bulamayacağın tipten insan.
  • orospu çocuğudur.

edit:imla
  • paragöz sorsan paso aç geziyorlar aman sakın muhattap olma hep işler kesat hep kesat bukadar doymaz esnaf ankaraya toplanmış çoğu iyi yerler kayserililerde fena yani
  • tüm kibarlığını ve güler yüzünü müşterisine sunan canım babam. böyle ,az kaldı denilen esnaflardandır.
  • af edersiniz ama elini verseniz kolunuzu kaptırıyorsunuz. hepsinin köküne kibrit suyu calına.
  • büyük bir bölümü sonradan görme, eğitimsiz, nezaket nedir bilmeyen, iyi dileklerinize asla cevap vermeyen, asık suratlı insanımsılardan oluşur.