• (bkz: yoktur)
    (bkz: hayırlı forumlar)
  • hala kapanmadıysa siyah beyaz. 4-5 senedir gitmedim, kapanmış da olabilir.
  • eve dönme rehberi de beraberinde paylaşılacaksa faydalı olabilecek rehberdir. malum, ulaşım imkanları...
  • gençlerle eğleneyim çok da nezih olmasına gerek yok diyorsanız: tren, bomonti

param var harcicam ulan kızlar da yanımda nasıl olsa diyorsanız: öküz, rhoma (kyrios nickli yazardan eklemedir)

ben rakı içcem beni bi bırakın diyorsanız: salaş meyhane, zoka, küpeli (maidan), karafaki (maidan)

şarabımı içerim fularımı da takarım: vineria (maidan), attendo vino

rezillik kepazelik diz boyu olsun: if, passage *

nezih olsun, beyaz yaka bolluğu yaşansın, yaşlılarla da içerim: siyah beyaz

yunan ezgileri ve ege mutfağı aşığıyım: komşu

sohbetimi edeyim yeni tatlar deneyeyim: del mundo, pizza il forno, louise, gaga manjero, casette, yelken kulübü

ocakbaşı olsun gelsin küşlemeler gitsin adanalar ooaahh:(gani baba kalbimizdesin) köz biber, çadır kebap, günaydın

dansözlü zenneli falan yer yok mu ya?: klarnet sahne

ankara’da balık mı yenir lan diyenlere o laflar boy boy demek isteyenler için: agapi, kolyoz, çakraz, trilye

eklemeler yapılacaktır.
  • yatsı namazı için (bkz: kocatepe)
  • öncelikle hayırlı forumlar.

the soul pub'da pazar günleri geçerli sürahi sangria + peynir tabağı kampanyası çok hoş. yemekleri de lezzetlidir. ilk buluşmalar için güzel mekan.

bildiğim kadarıyla alkolde uygun fiyatlar genelde sakarya caddesi tarafındaki barlarda. örneğin teras bar veya always rock bar.

bowling oynayıp güzel bir yemek yedikten sonra içeceğimizi yudumlayarak hem people watching yapalım hem muhabbet edelim derseniz armada'nın arkasındaki hayat sokağı. mesela timboo cafe. buralar biraz daha pahalı ve beyaz yaka ağırlıklı.

üsttekinin aynısını yapmak istiyoruz ama bowling değil masa oyunu oynamak istiyoruz, ortamımız hazır diyenler için bahçeli'deki da vinci board game cafe sonrasında marco pascha (çok sövenler var ama kötü bir deneyimim olmadı şimdiye kadar) veya havelka.

mekan istemez, tekelden emanetleri alayım ve bir yere çöküp başka insanlarla dalgama bakayım derseniz en meşhur nokta bestekar sokak'taki merdivenler. keko çıkabiliyor bazen, kızlı erkekli gruplar temkinli olsun.

dans edeyim götü başı dağıtayım diyorsanız benim ekspertiz alanıma girmiyor, arkadaşlar yardımcı olur.

konuyla alakası pek yok ama bonus olarak da ankara'da yeni üniversite kazanmış heyecanlı gençler için bütün günü kapsayan date planı. biri opsiyonel olmak üzere iki şeye ihtiyacınız var:

+prenses sendromu negatif, yürümekten gocunmayan ve xx kromozomlu bir adet homo sapiens.

+(opsiyonel) müzekart.

sabah erkenden ankara simidi + ayran combosundan sonra ulus'taki eski meclis binasından başlıyoruz. kurtuluş savaşı müzesi ve cumhuriyet müzesi'ni geziyoruz. bunlar birbirine çok yakın. sonra atatürk heykelinden yukarı, anadolu medeniyetleri müzesi'ne doğru yardırıyoruz. şaaaak orayı da geziyoruz. millet şaşırıyor, daha nereyi gezecekler derken şaaaak oradan yukarı çıkıp rahmi koç müzesi'ni de geziyoruz. ankara kalesi'nin sidik kokmayan bir tarafından gün batımını seyrediyoruz. yokuş aşağı salınarak günü hamamönü'nde romantik bir akşam yemeğiyle sonlandırıyoruz. ya da sonlandırmıyoruz, hehe.

+rep emeğe saygı lütfen.

-----------------------------

intel core i7-7700q / nvidia geforce gtx 1060 / razer deathadder chroma / samsung 27'' 1ms
  • söylemem aq. hayvan gibi şi yapıyorsunuz, doluşuyorsunuz güzelim mekanlara.
  • hep aynı tarife mi oluyor bilmiyorum ama şu şıralar uygun fiyatta bira içmek istiyorsanız malt-a isimli bar'ı önerebilirim

ben rakı içeceğim diyorsanız : marmaris balıkçısını önerebilirim

sakin sakin oturup biramdan keyif alacağım diyorsanız nedjima'yı önerebilirim.

ben pek sevmiyorum ama rock bar'a gidip gürültü bi şekilde rock müziğin r sinden anlamayan bir mekan ve anlamayan bir populasyonla içeceğim diyorsanız always rock bar bulunmaz hint kumaşıdır.

kalabalık bir şekilde eğlenmek istiyorsanız zula'yı da es geçmeyin derim

herkesin ankara'yı anlama ankara'yı yaşama kültürü farklıdır bu sadece benimkinin bir kısmı belki seversiniz
  • öneri barındıran rehberdir.
    hani olur ya beypazarı'nda konaklıyorsanız, çayırhan yolunda star müzikhol var.
    nam-ı diğer dam. oraya gitmeyin. *
  • çık-ma rehberi işte.

otur evinde.
hesabın var mı? giriş yap