şükela:  tümü | bugün
 • gazi üniversitesine bağlı diş hekimliği, eczacılık, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, mühendislik, mimarlık, sağlık bilimleri ve tıp fakültelerinin gazi üniversitesinden ayrılarak uhdesine verilerek kurulması düşünülen üniversitenin ismi.

  gerekçe olarak gazinin 62 bin öğrencisi olduğu söyleniyor. benim anlamakta zorlandığım hususta bu, kontenjanları şişiren yine yök değil mi? maksimum dönemlik 40-50 öğrenciye ders verilebilecek fakültelere 120 küsur öğrenci alınıyor. ne hocalar, ne derslikler yeterli.

  mühendislik fakültesi diye girdik, hacı teyzelerin sağında solunda doluşup yasin okuyacakları okul haline geldik.

  ostim technical university bile daha kaliteli duruyor yanında vallahi.

  not: hacı bayram veli ye saygımız sonsuz, ama biraz markaya saygı.
 • gazi üniversitesi'ni ana kampüsten ibaret bırakacak olan üniversitedir.

  tıp, hukuk, mühendislik, iib, diş hekimliği, eczacılık, iletişim ve mimarlık fakülteleri sağa sola serpilmiş halde, ana kampüsten uzak yerleşmişlerdi. bunların hepsini bir torbaya doldurup üniversite yapmışlar.

  kişisel fikrim, yıllar içinde oluşturulan iyi-kötü bir markayı bir hiç uğruna yok etmekten başka bir şey değildir. ülkenin değerlerini mantıksız bir şekilde yok ediyoruz, bundan ne kazanç elde edileceğini merak ediyorum. aynı şey istanbul üniversitesi için de geçerli. umarım yanılıyorumdur.

  edit: bazı değişiklikler olmuş. bu hâli en azından daha az kötü.

  tıp, mühendislik, diş hekimliği ve eczacılık fakülteleri gazi'de kalmıştır.

  şunlar hacı bayram veli'ye geçti: güzel sanatlar, edebiyat, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, polatlı fen-edebiyat, polatlı ilahiyat, sanat ve tasarım, turizm fakülteleri, tapu kadastro yüksekokulu, türk musikisi devlet konservatuvarı, adalet meslek yüksekokulu, polatlı sosyal bilimler meslek yüksekokulu, polatlı teknik bilimler meslek yüksekokulu.
 • ülkede mahvedilmeyen değer , önü kesilmeyen egitim kalmadı. yazıklar olsun gerçekleşirse.
  #oyver
 • gazi edu tr yi acmışlar neresi iş yaparsa kopartıp yeni üniversiteye bağlamışlar. adini (bkz: gazi mustafa kemal) den alan bir üniversite diye siyasal islamın 100 yıldır yaptığını yapıyorlar. yıkamazsan itibarsızlaştır.
 • bugun resmi gazetede kendine yer bulmustur. gaziden ayrilanlara umarim daha iyi imkanlar sunar.
 • gazi hukuk zaten kendi markalaşma yolunda giden bir fakülteydi. ana kampüsten ayrılması yazık olmuş, rektörlükle yan yana olan bir fakülteyi neden ayırdılar merak etmememek elde değil.
 • üniversitenin adı var ama sanı yok. internet sitesi yok. tamam üniversiteyi ayırın ama, gazi üniversitesi arkeoloji yükseklisansa başvuracaktım, şimdi arkeoloji bölümü hangi üniversiteye kaldı belli değil.
 • http://ahbv.edu.tr/ isimli siteden erişim sağlanan türkiyenin en köklü üniversitesi gaziyi yok etmek için bir üniversite gibi sanki google yazınca iniversitenin internet sitesi bile çıkmıyor. hukuk fakültesi bari gazide kalsaydı taksimatta fen fakültesi gazide edebiyat fakültesi habı bayramda kalmış.
 • artık bir web sitesine sahip olan, ancak bir logosu bile olmayan üniversitedir.

  web sitesi
 • url kısaltması allah belanı versin gibi okunan üniversite.