• ankara'da yaşamıyorsan ve ankara'ya gitmeden önce yanına hangi kıyafetlerini yanına alman gerektiğini sormak için orada yaşayan bir arkadaşını aradıysan, alacağın cevabı doğru değerlendirmek için ankaralının aslında ne dediğini anlaman gerek.

ankaralı: hava çok güzel. gündüz t-shirtle iyiyiz de akşam için hafif bir şey al yanına.
    anlamı: yanına kaban, palto filan al. akşam da termal içlik giymen gerekebilir.

ankaralı: hava çok sıcak bu aralar. yanıyoruz. bizim küçük oğlanı dün güneş çarptı.
    anlamı: yanına kalın bi hırka al. hatta polar alsan daha rahat edersin.

ankaralı: hava biraz serinledi bu aralar.
    anlamı: palto, alt üst termal içlik, bot, balaklava, eldiven... ne bulduysan al yanına.

ankaralı: geçen yıl 2 gün mü ne kar yağdı. sanmam sen geldiğinde kar yağacağını.
    anlamı: aslında bütün kış karda mahsur kaldık. sen en iyisi kızakla gel, başka türlü eve ulaşamazsın.

önemli not: gazetelerde "dün ankara'daki sıcaktan millet delirip sokağa çıplak çıktı, götlerinden yansıyan güneşten eskişehir yolu trafiğindeki arabalar alev aldı, armada kül oldu" diye bir haber okumadığın sürece sakın ola ki tshirtle gitme ankara'ya.
  • lost gibi.
    bozdu bozdu bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu.
  • bu havada okunan şarkıların ayrı ayrı isimlere sahip olması gerçek bir veri kaybı. (bkz: redundant data)

iki kategoriye ayırsak "azıcık hızlı (ah)" ve "azıcık yavaş gibi (ayg)" ve bunlara göre numaralandırsak keşke.

ah-34, avg-47, ah-756 gibi...

serdar ortaç şarkılarına yapılması gerektiği gibi yani.
  • ankaranın havası menopoz gibidir. bir üşütür bi terletir.
  • kızı gibidir.

suratını bir astı mı bir daha zordur onu güldürmek.

kırmayacaksın, bozmayacaksın, üzmeyeceksin ankara'yı da, kızını da.

bak kaç gündür ağlıyor.
  • başlık altında hava durumu, hava kalitesi ve müzik olarak farklı farklı tartışılmış ancak ben hava durumu olarak yorumlayacağım şu an... efendim survival oyunlarına dönmüş durumda... bir resident evil, bir long dark, bir fallout 4 radyasyon fırtınası şeklinde tezahür etmekte an itibariyle... al eline feneri çık dışarı al sana silent hill...
  • manik depresif gibi...
  • an itibariyle bahçemizi bir havuza dönüştürebilmeyi başarmıştır. yağmurda yüzmeyi sevenleri bekliyoruz ailecek! *
  • gün itibariyle pırıl pırıl ama bizim bahçeye hörş diye yağmur indirdi.
    şirazesi kaydı bunun iyice.
  • net bir şekilde ankaralı turnusoludur. kendim de dahil, bu havaları duyunca kalkıp oynayası gelmeyen, hiç değilse şöyle bir içi kıpırdamayan, titreyen omuzlar ve gerdan salınımları gözlemlenmeyen bir tek hemşehrimi görmedim, duymadım, bilmiyorum. sanırım ankaralıların oyun havası switch'i doğuştan on geliyor.
hesabın var mı? giriş yap