• ben düğüne düğün demem o düğünde ankara havası çalınmayınca. geçen ay ultra lüks bir mekanda yapılan bir düğüne katılmıştım. orkestra gayet cool takılıp besame mucholar, latinolar filan takılıp giderlerken birdenbire içlerine cin girmiş gibi 'hidayda da ankaralım hidayda, beş yüz altın yedirdim bir ayda'ya dönüş yaptılar. işin garibi konuklar da birdenbire o iklimden bu iklime direk geçiş yaparken zorlanmadılar dans pistinde.
  • boşnak düğünüdür. daha ben ankara havası çalınan bir düğünümüze denk gelmedim henüz. çalsalar da bizden kimse oynayamaz zaten, biz sadece kolo şeklinde oynayabiliyoruz. ankara havası vb oluşumlar çalınırsa ayıp olmasın diye katılmaya çalışanlar olur ama bir kaç dakika içinde onların da muhakkak ele ele tutuşarak olayı halaya döndürdüğü gözlemlenebilir.
  • artık en hardcore roman mahallesinde yapılan düğünlerde bile çalındığına göre denk gelinmesi zor bir düğündür.
  • ankara havaları, misak-ı milli sınırları içerisinde hep düğünlerde kim olduğu bilinmeyen insanlartarafından çaldırıldığı için mümkün olamayan düğün.

gelin ve damat her ne kadar orkestrayı bu konuda sıkı sıkı tembihleseler de, hatta bu taraklarda bezi olmayan bir grupla anlaşsalar da ve hatta çevresini bu konuda uyarsalar da aradan sıyrılan birinin orkestrayı bir şekilde ikna edip, dj'e cd verip ne yapıp ne edip çaldırır bu seviyesiz şarkıları.

şarkılara bak;
    "arabada 5, evde 15"
    "gelir de koynuna girerim ama kobrayı dolarım boynuna"
    "ne kadar sallarsan salla..."
    "evde kalan kızların ben olaydım kocası" vb. seviye denen birşey yok maşşallah! benim yıllarca hayalini kurup uğruna milyarlar harcadığım minik, sade, samimi düğünümü bu şarkılarla katledecek adamı oracıkta kesikesiveririm ben!

kocayı bi bulsam, kaba kuvvetle de olsa böyle bir düğün yaparak tarihe geçeceğim sanırım.
  • dün birine katıldım .

affedersiniz de sikerler öyle düğünü. ankara havası çalınmayan tek ankara düğünü' ne davetli olmak da benim şansım. yan sandalye zaten kutup ayısı için rezerve edilmişti. * .

rakı vardı en azından amk.
  • vivaldi çalınıyordur. *
  • yoktur öyle bi düğün. en bohemi de en zengini de çaldırır bi kere angarın bağlarını. hepimiz anadolu çocuğuyuz ayık olun.
  • eğer olursa benim düğünüm olacaktır , bıkkınlık geldi duymaktan.
  • henüz hiç karşılaşmadığım düğündür. göçmen arkadaşımın düğününde bile 'ankara'nın bağları' iki defa çaldı.
  • öyle bi düğün yok. trakyalıyım. onlarca güzel oyun havasının, davul zurnanın, çiftetellinin, kasap havasının ortasında bile bir ankara havası mutlaka çalınır.
hesabın var mı? giriş yap