şükela:  tümü | bugün
  • gercekten cevabı bulunamamış, iki taraftan da bitmez bir çekişmeye sahne olan mucadele.bir defa aslında herşeyin ogrenciye baglı oldugu unutulmamalıdır, egitim seviyeleri asagı yukarı aynıdır.ankara hukuk daha cok devlete adam yetiştirir gibi gorunmekteyken istanbul hukuk daha cok ozel sirketlere adam verir ve avukat yetiştirir...

kampus kıyaslamasında istanbul bassa da, ankara'nın ulaşım avantajı vardır.
  • ne yazik ki bu iki hukuk fakultesi disinda dogru duzgun hukukcu cikartan hukuk fakultesinin bulunmamasi nedeni ile birbire dusman degil dost olan okullardir.

(bkz: butun genellemeler yanlistir)
  • istanbul'dakinin, uluslararasi nitelikte diploma veren tek hukuk fakultemiz oldugu soylenirdi eskiden; hala dogru olup olmadigini bilmiyorum bu sozun ama.
  • deneysel olarak araştırma imkanım olan konu. ankara hukuk'u bitirdim. zamanında istanbul'u kazanıp kayıt yaptırmamıştım.torba yasa "yaptırabilirsin" diyor.kayıt yaptırıp 2 hukuk fakültesi bitiren psikopat kontenjanından guinness e girmek var.
  • saçma sapan, sonu her zaman kabak tadı veren karşılaştırmadır.
  • ankara hukuk fakültesinin anıtsal giriş kapısının bulunmaması nedeni ile ne yaparsa yapsın öne geçemeyeceği gereksiz kıyaslamadır.

(bkz: istanbul üniversitesi giriş kapısı)
  • itü vs odtü nün hukuk alanında vuku bulmuş hali.
  • ben oralara yakın bi yerlerde okurkene "bürokrasi vs özel sektör" olarak özetlenen bir karşılaşmaydı, şu an nedir ne değildir bilemiyorum. ayrıca ankara'daki öğrenciliğin istanbul'dakinden %30(salladım) daha ucuz olması da dikkate alınmalı.
  • en son hatrıladığım kadarıyla 30 küsür hukuk fakültesi olan ülkede gereksiz tartışma. kamuda yer almak istiyorsanız sınavsız hiçbirşey yok dolayısyla ankar a istanbul dicle veya erzincan farketmez özel sektörde avukatlık yapacaksanızda kimse ne mezunu olduğunuza bakmıyor.ama bir ankara mezunu olarak söylemeliyim ki bulundukları şehir çok şeyi değiştiriyor