• şarkı söyleyen bir adamın boğazına öldürmeye teşebbüs eder derecede sarılmış maganda. efendiliği bozmanın alemi yok, terbiyesiz adam.

edit: öbür adamı da eleştiriyorum. gerçekten yetenekli olan insanın metroda müzik çalmasını, şarkı söylemesini isterim. ama o da belli bir ses aralığında olmak kaydıyla. ortamın akustiğine göre hareket etmeli sanatçı.

edit 2: sözlük dostları, malum başlık sınırlamasından ötürü kısa olması gerektiği için eylem ve öznelerin ismini o şekilde koydum. "şarkı söyleyen adam" ve "boğaza sarılan maganda" gibi ifadeler elbette ki daha doğru ama takdir edersiniz ki aynı başlıkta bütün öznelerin yaptıkları fiilin çeşitlerine kadar yazmak mümkün değil.
  • biri babasının malıymış gibi metroda yüksek sesle şarkı söyler, öbürü gırtlağına sarılır... normal davranın kardeşim. bin metroya, tak kulaklığını, siktir git.
  • suçluyu övmek gibi bir niyetim yok ama al birini vur ötekine. toplu taşımada şarkı dinlemek zorunda mıyım kardeşim?

saldıran adamı savunmuyorum o da haksız.

tanım: cezasını bulacak magandadır.
  • bu yüzsüzler eskiden istemeyen başı ağrıyan vs varsa çalmayalım diyorlardı sonra onu değiştirdiler başı ağrıyan varsa ağrı kesici verebiliriz kekeke triplerine girdiler. milletle öyle dalga geçerseniz böyle karşılığını alırsınız.

edit: bazı arkadaşlar video ile haberin içeriği farklı dediler. sanırım videoda sanatçı filan yokmuş sıradan bir adam varmış. keşke iki tarafta medeni kalabilseymiş. ama yukarıda bahsettiğim tiplerle ilgili görüşüm sabittir. azalarak bitmeleri dileğiyle.
  • clash of kekos , zor seçim bilemedim,

bence bırakın doğal seleksiyon çalışsın derdim ama ayırmışlar.
  • millet kafayı yedi, birisi kötü sesiyle bağırarak insanları rahatsız ediyor, öteki de dağ ayısı gibi adamın boğazına sarılıyor. bunların hepsi psikolojik vaka, hepsinin mutlaka ekonomik, ailevi birtakım sebepleri var. ama bu adamlara söylesen "hadi lan deli miyim ben?" der.
  • şiddet uygulamak kesinlikle magandalıktır orası ayrı fakat şu metroda şarkı söyleyen tipler de biraz medeni olmayı öğrenmeli artık. iyi olsun ya da olmasın, kimse senin sesine katlanmak zorunda değil. bunun adı sanat değil, zorbalık.
  • biri sonunda içimden geçeni yapmıştır. bar değil mekan değil, metro gibi insanların toplu taşıma için kullandığı kapalı bir ortamda, ben senin yarattığın gürültüyü çekmek zorunda mıyım? insanların kişisel alanının ihlalidir bu tarz hareketler. türkü şarkı söyleyesin varsa anlaş bir mekanla, çık söyle amk. magandayı tebrik ediyorum halkın vicdanı olduğu için.
  • klasik ortadoğulu hareketi. kibarca uyarsan ne var?

gün boyu fiziksel güç gereken işte çalışıp, patronun ve devletin üstüne çöktüğü minik maaşıyla açlık sınırının altında yaşayan tiplerin ruh hastası olmaması garip olurdu zaten.

insan gibi yaşamaktan uzak, çok uzaktayız.
hesabın var mı? giriş yap