• karayalçın zamanında başlanıp melih gökcek zamanında biten ve i. melih'e mal olan bir binek aracı...istanbul metrosuna göre çok uzun denebilecek bir metrodur ve ankaranın trafiğini oldukça rahatlatmıştır. şu an itibariyle bilet fiyatlarının öğrenci 350.000 tl olması bizleri üzmektedir ve üzecektir...
  • istanbuldaki trafik we mesafe cehenneminden ciktiktan sonra klima ws gibi olaylariyla kendimi cennette sanmami saglayan, gorevlileri yuzunden turklere ozel bir cennet oldugunu farkettiren ula$im sistemi.
  • bir keresinde "osman abi sen burda inceksin yengeye selam" şeklinde bir anons duyduğum metrodur kendisi...
  • (bkz: ankaray)
  • kizilay - batikent hattinda calisir. (bkz: ankaray)
  • kizilay'da ciki$larini bulamayip, icinde kayboldugum metro.
  • sincan, eryaman hattının temellerinin atılmasıyla gittikce büyüyen ulaşım zımbırtısı.. batıkent durağında hiphoplar hoplar durur..
  • ankara yasayanlarinin kimi zaman binmek ve inmekten biktigi ama sehir trafigini oldukca fazla miktarda rahatlatan ulasim araci
  • 3 ay kadardır adımımı atamamış olmamdan kaynaklanan bi aksaklıkla ankara metrosunda bi değişikliği geç farketmiş bulunuyorum. bir zamanlar atatürk kültür merkezi'ne inatla anonsta kültür merkezi deniyordu, şu tarih* itibarıyla farkettim ki artık o kültür merkezi de adıyla anılıyor, anons yapan bayan artık "atatürk kültür merkezi" diyor, ilginçtir.
  • çıkışları gösteren yazıların, sütunlar üzerine yapışkan harfler ile yazılması gibi bir özensizlik sergilendiği için aylar ayı "gaz mustafa kemal bulvarı" çıkışına her yönelişimde gişelerdeki gölge sakallı görevlilere ilgiyle bakmamı sağlayan bir altyapı kompleksi.
    ayrıca her ankaralı gibi ben de en az bir kere karanfil çıkışını tercih ettiğim ve yorgun olduğum bir hal içinde çalışmayan yürüyen merdiveni görüp yaşamdan soğumuş, 6500 tane basamağı matruşka gibi tırmanmışımdır.
hesabın var mı? giriş yap