• türkçe bilgisi sıfırın altında olan birileri tarafından yazılan, çirkin sesli ve vurgu denen şeyden haberi olmayan bir kadının seslendirdiği anonslardır. en pis örneği: "can güvenliğiniz ve emniyetiniz açısından...." diye başlayan, hem "emniyet" hem "güvenlik" sözcüğünü kullanmakta ısrar edenidir. bazen de kaba sesli, çoğu sakallı, bazıları şalvarlı (bkz: bunu gördüm) istasyon görevlilerince dile gelenleri vardır ki, akıllara ziyandır.
  • hergün ısrarla, "istasyonlarımızda şatış yapmak yasaktır. sağlınız ve güvenliğiniz için lütfen satıcılardan hedeler almayın " gibi bir metin okuyan bayanın anonsları. fakat yeter artık. metro ilk çıktığı günden bu yana biniyorum. ben hiç seyyar satıcı görmedin ya. onun yerine metroya binerken önce inmesi gereken yolculara öncelik verilmesiyle ilgili bir anons yapılsa daha iyi olur.
  • sık sık yanlış anons yapılmaktadır.dalgınken ineceğiniz istasyonu kaçırmanıza sebep olabilir.
  • kızılay istasyonunda,eylem olduğu gerekçesiyle inişlerin yasak olduğunu belirten,ardından kapının açılmasıyla inenleri azarlayan ve hatta tek tek "şşt kırmızılı sana diyom leyn" gibi uyarılarla metroya geri bindirmeyi başarmış anonslar bütünü.
  • türkiye'de savaş çıktığını düşünmeme yol açan anonslardır. çok acil 6 hasta için a rh (+), a rh(-), b rh (-), ab rh (-), 0 rh (+), 0 rh (-) kana ihtiyaç vardır, kan vermek isteyenlerin danışmaya müracat etmesi rica olunur. ki benzer anonslar sabahtan akşama kadar devam eder.
  • sabahın korunde ankaraya binilmistir ayak kalorifer peteginin ustundedir akabininde anons gelir.
    - lutfen kalorifer peteklerine basmayiniz.
    dikkate alinmaz ne de olsa bu kadar insan var banamı soyleyecek bir tek edasiyla istif bozulmadan devam edilir.
    - lutfen kalorifer peteklerine basmayiniz
    acaba anons ciddiyemi alinsaydi denilir icten ice ayak usulca petekten asagi indirilir..
    - tesekkur ederiz.
    butun yolcularin bana bakisini kafamı yere egdigim halde hissedebiliyordum.
  • kimi zaman bireysellesip cok komik olan anonslar;
    -lütfen sari çizgiye basmayınız..
    -lütfen sari çizgiye basmayınız...
    -kısa siyah sacli gozluklu hanim, anonslar kisisel olarak tekrarlatilmamalidir.
    lütfen siz de sari cizgiye basmayiniz...
  • sarı çizgiyi geçmeme anonsunu iki kere işittikten sonra ayağını sarı çizginin bir önüne bir arkasına koyarak eğlenen bir genç elemana yönelik anons:

"çok mu komik?"
hesabın var mı? giriş yap