*

şükela:  tümü | bugün
  • olay 09.09.2019 sabah 6-7 sularında devlet mahallesi metro istasyonu osb yönünde gerçekleşmiştir. yavru bir köpek tren raylarında iken güvenlik personeli kontrol merkezine anons çekerek durumu söylemiş ancak kontrol merkezinde ki kansız görevli " sür üstüne ölürse ölsün" demiştir. raylardan kurtarılmaya çalışılırken korkup kaçmış ve o sırada köpeğin üzerinden metro geçmiş ayakları kopmuş. güvenlik personeli o halde raylarda duran köpeği almaya çalışırken ısırılmış ve 2 gün rapor almıştır. daha sonra büyükşehir belediyesi'nin hayvan ambulansı köpeği alıp götürmüş. olayı gören bazı vatandaşlar şikayet ettiği için o sırada tutulmayan rapor şuan sahte bir şekilde yapılıp üstü kapatılmaya çalışıyor. sizlerden ricam mavi masa 153 arayıp bu olayın sorumluları hakkında şikayetçi ve takipçisi olmanız. bu köpeğin şuan nerede ne durumda olduğunu nasıl öğrenebilirim inanın bilmiyorum nasıl öğrenebilirim yardım edin lütfen ve olayı gören kayda alan kişiler varsa ulaşmak için yardım edin.
    not: olayı metroda çalışan bir yakınım tarafından öğrendim.
    edit: @truenode nickli arkadaşımız olayı görüp hayvan ambulansına haber veren kişidir. kendisini mavi masadan arayıp şuan köpeğin ön 2 bacağının durumunun stabil olduğunu hayatta olduğunu iletmişler. ayrıca ankara veteriner fakültesini başkanı oytun okan şenel beyfendiye de twitter dan ulaşıp konuyu anlattım kendisi de olayı araştıracağını beyan etmiştir.
    edit2: arkadaşlar konunun gerekli makama ulaştığına ve mansur yavaş'ın bilgisi olduğu bu olayın suçluları hakkında işlemlerin başlattıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
  • twitter filan mansur baskana duyurulsun geregini yapar. onun icin up.
  • eğer doğruysa rezalet değil vahşettir. belediye yetkilileri ve mansur başkan konuyu araştırıp varsa görüntüleri kamuoyuyla paylaşmalı. sorumlular ise işten çıkartılıp, haklarında kamu davası açılmalıdır.
  • insan önce doğayı sonra onun bize sunduklarını tüketti. sür üstüne diyen yaratığın üstüne sürülmedikçe de bu rezaletlerin ardının arkasının kesileceğine dair umudum az. gündemde tutulması ve sorumlularının hakkında yasal işlem yapılması gereken rezalet. olayı gören ya da duyanların yazar arkadaşa bildirmesi de önem arz ediyor.
  • konu ile ilgili sesimizin çok daha güçlü çıkabilmesi için video yada fotoğraf gibi bir kanıt çok iyi olacaktır. gerek mavi masa gerek twitter gibi kanallarida kullanarak durumun üstünün kapatılmasını engellenmeli
  • vicdan olmadığı sürece insanoğlu huzura kavuşamayacak.
  • kansızlıktır.
  • su insanoglu kadar canlilara eziyet eden baska bir varlik yok,behey insan görünümlü canavaren kisa surede sucun ispatlanir da cezani alirsin insaallah
  • kokusmus bir ortadogu ulkesinde siradan bir gun
  • korkutucu bir vahşet. nereye gidiyoruz böyle bilemiyorum. peşini bırakmayalım, gerekli yerlere şikayet edelim. sosyal medyada paylaşalım, gücü yadsınamaz.

son olarak, up.