• lan hani namaz falan güzel de tamam aferin de, ağız kokusu da değil bambaşka bir kötü koku kaplıyor o anlarda metroyu. hani temizlik, abdest falan ya o açıdan dedim.
  • %98,6 sı müslüman olan ülkede katılımın az olduğu namaz. bu yüzden dikkat çekti sanırım.
  • ankara da yeni yapılan bir sürü cami varken yerin altında diğer insanların geçişini kapatmak pahasına kılınan namaz. vizyonum yok , ben dalgama bakarım diyen dini bütün(?) ankara insanın sevdiği namaz türü. (bkz: swh)
    bir de vaaz veriyorlar , kuyrukta bekleyen insanları dinlemek zorunda bırakıyorlar. sonra niye insan sinirleniyor. azıcık mantığın çözmeyeceği bir şey de değil halbuki. bir de bu arkadaşların temizliğin de namazın kendisi kadar önemli olduğunu anlaması lazım , önünden geçerken kokuyorlar resmen.
    kötü kokan , rahatsız edendir.
    (bkz: başkasının adına utanmak)

edit: imla
  • nedense bana gösteriş gibi geliyor.
  • metroda namaz kılmak başlığında irdelenmişti.
  • bütün metro altını iğrenç bir ayak kokusuna, eğilip kalkmaktan oluşan ter kokusuna büründüren namaz.
  • şimdi burda osursam, kokusunun 3 farklı camiye ulaşabileceği kadar çok ve sık aralıklarla inşaa edilmiş camiler barındıran bir ülkede, sakildir, showdur.
    ibadet değildir.

sıçmak için yol kenarlarını değil tuvaletleri kullanıyoruz değil mi?
    eğitim almak için okulları..
    ibadet için de aynısı geçerlidir adap bakımından.. bu kadar bolluk varken...

edit: "orda düz ayak cami yok, kocatepe te yokuşun tepesi, yaşlılar nasıl çıksın" dendi mesajla.
    buyrun, düz ayak camiler.. hepsi 2 sokak, 3 sokak arayla
    https://www.google.com/…a3aae50d:0x1ce03f0f3e9d7dbb

edit2: aynı yerde kendi inancım gereği "nüdist şamanist" ayin yapmam mümkün değilse, kimse ibadet özgürlüğünden filan bahsetmesin. ibadetten, inançtan, kutsaldan anladığınız tek şey sünni islam amk!

öyle olunca onun adı "özgürlük" olmuyor
  • ing bank atm'sinin geçici süre kapatılmasına sebep olan namazdır.
hesabın var mı? giriş yap