şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geçen haftalardan birinde bir cuma gecesi, konuk olarak gittiğim ankara'da, gölge bar isimli canlı müzik yapılan mekandaydım. canlı performanslarını sergileyen raindog isimli grubun programa ara verdiği bir anda müzik kesildi ve dj kabininden ankara narkotik birimlerinin kimlik kontrolü için geldikleri ve herkesin kimliklerini çıkarmaları anons edildi. tam bu esnada kalabalığın arasında kocaman bir alman kurdu, peşinde de "dingo, dingoo, gel olm buraya!" diye bağıran bi sivil polis gördüm; istanbul'dan pek de alışık olmadığım bir manzara olduğu için biraz garipsedim ama daha sonra olan şey bana hayatımın dumurunu yaşattı; sivil polis memurları, bateristi yerinden kaldırıp dingo'yu onun yerine oturttular ve ön patilerini de zillere koyup birkaç poz resmini çektiler! bu arada bar "dingo" tezahuratları ve alkışlarla yıkıldı!! polisler de herkes gibi çok güldüler ve sonra çekip gittiler; ne bir kimlik soruldu ne de bir üst arandı!.. sonra gözümde ertesi günkü polis bülteninin ön sayfasında, bateri başındaki dingonun resminin üzerine atılmış manşet geldi: "ankara narkotiği ve polis köpeği baterist dingo dün yine ankaranın asayişini başarıyla sağladılar."
  • (bkz: nası ya)
  • 10 yıl olmuş tam... bugün yemek yerken aklıma gelen ve bu açıdan bilinçaltımda 10 yıldır saklandığını düşündüğüm karakter. cango mu mango mu neydi bu köpek diye arayınca rahatladım.
  • 2002 de türk polisi, 2013 te türk polisi diye sorgulamama neden olmuş başlık. şimdikilerin köpeğin eline baget değil de başka bir şey vereceklerinden şüpheleniyorum.