şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zalimsin insanoğlu...
 • vahşettir. kalleşliktir. insanlık dışıdır. vicdansızlıktır.

  avm'lere iyi ki gitmiyorum! bunları gördükçe gitmediğime daha da seviniyorum.

  oralara avm'leri yapan ve işletenleri koyacaksın. işte o zaman giderim! söz!
 • sadece bu hayvan değil başka hayvanları da aynı şekilde sergileyen utanmaz ve aptal işletme. hem nataveganın hem de aqua vega denen salakların instagram paylaşımlarına yorum yazmıştım. natavega paylaşımı kaldırmış sanırım göremedim ama aqua vegadan engeli yemişiz. çok meraklıyım ya senin sikik instagram hesabını görmeye. bir de ossuruktan bir sanatçı bozması getirip halt etmiş gibi beraber fotoğraf çektirmişler. acilen tepkinin artıp yaptıkları yanlıştan dönmeleri gerekiyor. neyi yanlış yaptıklarını kesinlikle algılamayacaklar bundan eminim ama en azından korkarlar belki. ayrıca natavega sana sesleniyorum, avmniz bok gibi.
 • "oz bölonon öfsono doyorlor"

  amına kodumun sığırı!

  tanım: sığırların anlayamayacağı kepazelik.
 • empati kurulursa daha iyi anlaşılan vicdansızlık.
  şöyle; seni yerinden, yurdundan, toprağından ediyorlar, afrika'da serengeti düzlüklerinde bir cam vitrine koyuyorlar. önüne yemek falan koyuyorlar. gelen geçen vahşi hayvanlar da birbirlerine diyor ki "bak işte bu da türkiye'de anadolu coğrafyası kökenli bir insan, nadir bulunur."
 • bu neyin kafası ya! yıl olmuş 2017 hala daha avm’den hayvan kurtarmaya çalışılıyor! hayvansız sirk vs derken hayvanlar avm’lere düştü....
  ya birebir hayvan gibi hareket edebilen robotik hayvanlar üzerinde çalışsanız? hatta insanlar bilet alsa yanlarına geçse dokunsa, selfilerine selfi katsa?
  valla büyükşehir belediye ex-başganımızın transformers ya da dinazorlarına ne kadar para gitti. seven sevdi selfiler çektirdi, irite olan oldu çemkirdi. asıl böyle hayati şeylerle uğraşılsa? şu ülkede petshop denen yerlerde ya da merdiven altlarında üretilip satılan hayvanları bile önleyemiyoruz ki? bir de süsleyip püsleyip vitrinlere koyuyorlar hayvanları. gerçekten sergilemek istiyorsanız avm gibi yerlerde o hayvanı getireceğiniz para ile maketini yapın. çok harika gençlerimiz var neler neler yapıyorlar. valla fikir annesi olarak yapın koşa koşa geleceğim maket hayvanlarınıza bakacağım söz!!!
 • robot üretmek falan günlerdir konusuyoruzda aslında bunun daha da ötesinde hayatımız modernleşip gelişirken bizler robotlaşıyoruz duygusuz düşüncesiz varlıklar oluyoruz farkında mısınız? yoksa bu hayvanı afrika'dan getirip burda sergilemenin mantığı nedir ki ?

  yetmiyor doymuyoruz pet shoplar,hayvanat bahçeleri,sirkler yetmez oldu

  tanım:dünyanın en tehlikeli canlısı(insan) tarafından doğal hayatından koparılan bir hayvanın tutsak edilmesi durumu
 • kendilerini hapsettikleri yerde, bir başka hayvanı hapsetmeleri durumu.
 • hayvanat bahçesindeki hayvanlar kadrolu işçi herhalde, avm niye bu kadar sinirlendirdi acaba.