şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: milli kütüphane) önündeki kuyrukta beklenerek harcanan saatlere inat, nezih ve sessiz bir kütüphane ortamında ders çalışma vaadi veren merkezidir. atatürk bulvar no 64/24 kat 10'da yer almaktadır. bence gidip görülmesi bir sefer de olsun gerekli. neden diyeceksiniz. açılışa özel kampanyaları var. 6.99'a gün boyu sınırsız çay, sınırsız internet! daha ne olsun sevgili yazarlar? ilgilenenler için twitter adreslerine burdan ulaşabilir, sitelerini ise burdan ziyaret edebilirsiniz. benim en çok hoşuma giden ise haftalık ve aylık kiraladıkları dolaplarla beni kitap taşıma derdinden kurtarmaları oldu. cafelerde bangır bangır müzik altında birşeyleri okumaya çalışmaktansa, burayı bir ziyaret edin derim.
  • kütüphane değil, ticari işletme.

giriş ücreti 7 tl ve akşam 7.30'da kapanıyor.

(bkz: kütüphanecilik bu değil)
  • yav bi bok atmayın az bi bismillah anaaa.

adam okuma merkezi demiş.
    belki sabahtan aksam 7:30 a kadar bu imkanlar birilerinin işini görecek? ulan iki dakıka bi bok atıp gömmeyin mekanı amk!

ha milli kütüphane çok kütüphane ya, okuma merkezini beğenmediler. süslenip makyaj yapıp, giyinip kuşanıp, son model arabalarla , mekanda arzı endam eden abiler ablalar hep kütüphane için yanıp tutuşuyor ya, hemen okuma merkezi denen yere (ki nereyedir eğer biliyorsam adiyim) bok atalım.
  • vay anasını. ne biçim düşünmüşler. iyi fikir aslında. o salon biraz daha iyi dizayn edilebilirdi sanırım ama iyi fikir valla.
  • ben kızılay'da ders çalışacaksam hep caribou coffee'ye gittiğimden beni etkilemeyen merkez. oranın iç arka masaları kafeden ziyade ders çalışma alanı arkadaşlar. fazla bir müzik ya da ses yok. zaten benim ful sessizlikte kpss kitabında soruların altını "ne biçim çalışıyorum hepinizi geçicem ibneler" dercesine fişuvvv diye çizen tiplerin yaptığı seslerden daha çok dikkatim dağılıyor. yalnız apple bilgisayarı olmayanı almıyorlar haberiniz olsun.
  • az önce facebookta gördüğüm yer. güzel düşünce, ankara'da bir milli kütüphane, bir adnan ötüken halk kütüphanesi ve bir iki de ara sokaklarda varlıkları unutulmuş -belki de artık kapılarına kilit vurulmuş- semt kütüphanesi dışında ders çalışacak, düzenli okumalar yapılacak yer yok gibi. bu kadar öğrencinin olduğu bi kentte sayılarının artması iyi olabilir. vize-final dönemi, kpss yaklaşırken, ales uçup yds kaçarken milyon tane öğrenciye üniversite kütüphanelerinin çalışma salonları yetmiyor, yetmez. mezunlara ise katmerli yetersiz fiziki imkan.
  • ankara'daki "co-working space" eksikliği ve kütüphanelerin kalabalıklığı sebebiyle doğmuş girişim. fiyatı oldukça makul (6.99 tl/gün) ve sınırsız çay ikramı bulunuyor. işletmecileri samimi, genç insanlar. internet hızı da oldukça iyi.

benim gördüğüm tek eksik, ortamı biraz daha canlı dekore edebilirlermiş. kendilerine de söyledim, değişiklikler yapacaklarını ve şu an araştırdıklarını söylediler.

ankara'da kendi bilgisayarınızla ve/veya notlarınızla sakin bir ortamda çalışmak isterseniz okuma merkezi mütevazi ve samimi bir alternatif.
  • pazarları verdikleri kurslar nedeniyle kapalıymış. yıkıldım. orta dünya candır.