şükela:  tümü | bugün
 • tüm geliri (masraflar çıktıktan sonra) nesin vakfına bağışlanacak, peperuhi ve kamil bey (a.k.a. dede bey) tarafından organize edilen gece. ali nesine sonsuz teşekkürler.

  tarih: 1 mart 2007 perşembe (şubat'ın 28 çektiğini unutmayalım)
  yer: nefes bar
  gruplar:
  grup1: dandadadan ( http://www.myspace.com/dandadadan )
  grup 2: ikibölübeşbeze ( http://www.myspace.com/2serhat5bz )
  grup 3: grangulez ( http://www.myspace.com/grangulez )
  giriş:15 ytl
  açılış: 20.30

  bitti mi hayır...ayrıca gece sonunda serhat köksal'ın özel performansı (http://www.myspace.com/serhatullahkilla)

  her türlü iletişim için:
  ankpsychedelic@gmail.com
  (http://www.myspace.com/ankarapsychedelic)

  http://www.last.fm/event/130324

  afiş için;
  http://img185.imageshack.us/…edelik4kucukvj4em4.jpg

  geliniz...

  lüzum üzerine not: gece sadece sözlük yazarlarına değil herkese açıktır. herkes aktılabilir. hatta katılınız.

  özel not: agk popçu olmasından dolayı ekipte değil. yoksa kaçırmadım dırdırımla adamcağızı. yanlış anlaşılma olmasın hehehe... kavga etmedik henüz agkyla.
 • bir de sözlük zirvesi boyutu vardır kendisinin..
  http://limon.mobilmizah.com/…1&m=3&y=2007&id=837364
 • ankara'nın bir numaralı organizatörü sanat aşığı sevgili biricik pepe'mizin 4 numerolu psychedelic rock gecesidir.
  istanbuldan gelecek arkadaşlarımıza da bir bira tarafımdan ısmarlanacaktır. kutlu olsun!
 • daha garip bir şekilde gerçekleşecek gece...

  türkiye'de underground tayfa dışında kimsenin bilmediği fakat avrupa'da görsel ve işitsel performanslarıyla adından çok söz ettiren 2/5bz(ikibölübeşbeze) gecenin konuklarından.

  "2/5 bz (bazen 2/b 5z şeklinde de karşınıza çıkabilir), elektronik müziği arabesk ve oryantal öğelerle karıştırıp, üzerine eski türk filmlerinden replikler, sloganlar veya siyasilerin konuşmalarından bölümler serpiştirerek bence tam bir istanbul müziği yapıyor. serhat köksal ve 2/5 bz projesi, 90'ların başında elden ele dolaşan, artık kült olmuş ev yapımı kasetlerle tanınmaya başlamış. 94'te bbc'deki peel sessions'a konuk olmuş. avrupa'da birçok şehirde konser vermişliği, birçok festivale katılmışlığı var. işlerini ara sıra zihni müzik ve kod müzik'te bulmak mümkün. son zamanlarda peyote'de birkaç konser verdi. son 2/5 bz albümü "no turistik, no egzotik" plak formatında bulunabilir. bunun dışında zamanında "güzel mecmuası" adında bir fanzin de çıkarmıştır serhat köksal. "gözel" isimli bir plak şirketi vardır. ayrıca müziğinde kullandığı kolaj tekniğiyle gerçekleştirdiği video çalışmaları da bulunur. türkiye dışında orada burada bir çok ödül almış, ismini duyurmuştur" kaynak: http://suveter.blogspot.com/…5-bz-serhat-kksal.html

  bbc'de johnny peel tarafından türkiye'de dinlediğim en iyi müzik diye tanımlanan, 16 ülke 70 ilde konser veren berbatzöksal * * ilk kez ankaralılarla buluşuyor. 1986'dan beri nanarşist fanzinler, görsel işitsel performanslar ortaya çıkaran ikibölübeşbeze'nin çalışmalarında türk filmleri çeşitli görsel öğeler ve türk filmi dublajları beraber kolajlanara ortaya saygıdeğer bir iş çıkıyor.

  fantastik albümüyle kendine hatrı sayılır bir dinleyici kitlesi edinen tamburada'nın dört elemanından mürekkep dandadadan gecenin diğer konuğu. canlı performanslarıyla istanbulda şehir efsanesi olmuş dandadadan da ankara'ya ilk kez bu gece vasıtasıyla gelmekte. birçok basın kuruluşunda yılın en iyi gruplarından biri olarak gösterilen topluluk, çok garip ve saykedelik geceye uygun performansla bizle olacak.

  peyote'nin ilginç ankaralı gruplarından grangulez genç olmasına rağmen müziğindeki kopmayan denemeleri, indie öğeleri ve oyuncak makine sesleriyle oldukça sevilen takdir edilen bir topluluk. sahnedeki enerjileri ile dillere destan topluluk da aprg4 ile seyircisiyle buluşuyor...

  ayrıca gecenin sonunda ikibölübeşbeze'nin yan projesi serhatullah killa, nanarşist sloganları (sizden hesap soracağız, katil amerika, dadalamanya) ve etnik markete karşı müziğiyle izleyenleri garip bir yolculuğa çıkartacak.

  üstelik bunlar olurken bugünlerde faşist medyanın üstüne gittiği nesin vakfına hep beraber destek olacağız.

  kısacası izleyenlerin kafasının bulanacağı sadece populer kültürle beslenen insanların algısını zorlayacak bir gece olacak. tüm destek verenlere şimdiden teşekkürler...

  katılacak sanatçılara kulak kesilmek istiyorsanız burdan
  (http://www.myspace.com/dandadadan)
  (http://www.myspace.com/2serhat5bz)
  (http://www.myspace.com/grangulez)
  (http://www.myspace.com/serhatullahkilla)

  bizimki
  (http://www.myspace.com/ankarapsychedelic)
 • güzel bir gece olacak, ama çok güzel olmayacak. neden? çünkü ben işlerim dolayısıyla organizasyona katılamıyorum.*
 • "afiş! afiiş! afiş nerde? yok mu la afiş?" çığlıklarıyla bezenecek yeni bir güne daha merhaba diyeceğimiz şu saatlerde sizlere vereceğim bir adresle dünya duracak, o an.. o an.. yıldızlar susacak, çocuklar bebelaklarını ilk defa büyük bir zevkle yiyecek ve sanki bir güvercin göklerden inip ibiğiyle dandadadan! diyecek.. bakalım;
  http://img128.imageshack.us/…aykedelik4kucukvj4.jpg

  fikir mikir kompozisyon falan; bay peperuhi (nam-ı diğer yumicik)
  çizim; başaran karabulut
  tasarım; captahab (bay peperuhi "dünyanın en baba adamı" olarak tanımladı kendisini.)

  tanıma gelince; bir perşembe gecesidir. belki kalorifer peteklerinden bile sıcak.
 • afisindeki yumruk yiyen adamin robin ile olan benzerligi kafalari karistirmaktadir. nasil benzettim bilmiyorum bilemiyorum ama benziyolar valla.
 • afişindeki yumruk atan adamın hakkı bulut ile olan benzerliği kafaları karıştırmaktadır. nasıl benzettim biliyorum, bilebiliyorum.. işte şurdan;

  http://img245.imageshack.us/…p?image=ads305zrr5.jpg ama ayıptır.. pamuk gibi adam lan..
 • afişindeki kota siken dosya boyutu ile gönüllerde taht kurmuştur. nedir arkadaşım o öyle, bu inene kadar 10 vivid iniyo.
 • sufer organizasyon. bu pepe fındıkı yaptı dıye demıyorum, hatta yaptıkları muzıkten cok keyıf almasam da boyle bi organızasyonun ıcınde yer alacak basarılı gruplar var dıye de değil.

  ılk defa goruyorum profesyonel olmayan -emınım gece her acıdan herkesı keyıften sarhos edecek kadar profesyonelce kotarılmıs olacak mevzu cıddı buyuk bı konser organızatorlugu profesyonellıgı, hayatımda bı arada goremeyecegım paradır devasa sponsorlardır bunlardan bahsedıyorum- bır ıste ortaya maddiyattan cok gonul koyulması, bunun da nesin vakfına bagıslanmaya kalkılmasıdır.

  ne dusuncelı ınsanlar var bı ugrayıp ellerını sıkayım dıye bıle gıdılesı organızasyon.

  bu kadar lafın ustune gıdemezsem ıslak havluyla dövüleyim zira hak etmısımdır.