şükela:  tümü | bugün
 • ismi bu şekilde kalır mı bilmiyorum ama bugün itibariyle hasta kabulüne başlamış.

  hükümetin büyüklük takıntısı olduğu için yine avrupa'nın en büyük ve dünya'nın üçüncü en büyük hastanesi gibi sıfatlara sahip.

  hastanelerin doluluk oranları göz önüne alındığında bu hastane bir şeylere derman olur gibi duruyor ta ki aslında 6 hastanenin bir araya getirilmesinden başka bir işe yaramadığını anlayana kadar. şöyle ki, numune, dışkapı, atatürk, zekai tahir burak, yüksek ihtisas gibi ankara'nın en eski hastaneleri kapatılıyor. hepsi tek tek buraya taşınıyor. onların arazilerine nolacağı ise hepinizin malumu.

  ben anlamıyorum, göz yapayım derken neden kaşa daldılar. insanlara daha yakın, ulaşımı rahat hastaneler yerinde kalsaydı. verdikleri hizmet daha iyi koşullara getirilseydi. bu devasa hastane yine açılsaydı. ama burası türkiye, böyle güzel şeyler olmaz.

  ne diyeyim hayırlı olsun. eskişehir yolu trafiği daha da berbat hale gelecek orası kesin.
 • vergilerimizle yapılan hastaneleri kapatıp, vergilerimizle yapılan hastane. kapatılan hastanelerin de bize faydası yok ordan da iyi para kaldıracaklar. sonra gelip bize pazarlayacaklar bakın hastane yaptık falan diye.
 • yüzde kaç 'müşteri' garantisi olduğunu merak ettiğim büyük, büsbüyük, en büyük, ama ne büyük bir hastanedir.
 • günlük 6 bin hastaya hizmet verebilecek kapasitede. acil serviste ayakta gelen hastalar ile ambulansın girişi farklı yönlerden oluşuyor.
 • hükümetin büyük yapı sevdasının sonuçlarından birisi olan hastane. istanbul havalimanı gibi devasa bir yapı , ancak işlerlik ve fonksiyonelliği sorgulanır. kişisel görüşüm bunun da çarçur edilen memleket kaynağı olduğu.
 • gün içinde 15 kere kaybolarak işlerimi yürütmeye çalıştığım labirent.
 • dün gittiğim, kasaba gibi hastane! inşaat çalışması devam ediyor. tabelalar ve işaretler tamamlanmamış. insanlar mahşer günündeki cehennemlikler gibi şaşkın ve bitkin halde dolanıyorlar. sanırım tabelalar hiç tamamlanmaz çünkü tek görevi insanlara yol tarif etmek olan yüzlerce genç kadın istihdam edilmiş.

  branşlara göre kullanılan ayrı binalardan oluşan bir kampüs burası; üstteki yazarın yerinde tespit ettiği gibi ankara’da kapatılan her hastaneye bu kampüste müstakil bina verilerek, işletmecinin cirosunun artırılması amaçlanmış.

  kullanmaya mecburuz ancak diğer hastaneler kapatılıncaya kadar bu kampüse bir daha gitmemeyi düşünüyorum, en azından inşaat bitene kadar...
 • açılışından, ekşi’deki şu ilanıyla az önce haberdar olduğum hastane. vayt be, ekşi’de rte’li reklam.
 • 14 mart mı ? dibimde ki yerdir, nasıl bir trafik silsilesi bu civarda oturanları bekliyor hayal etmek istemiyorum. ayrıca ne açılmasıymış yahu daha inşaat alanı binaların dış yapısı yeni bitmiştir :d
 • şimdi çıktım kapısından koridorları, bekleme alanları geniş, koltukları rahat ve bol miktarda arabayla saha içinde gidilecek yeri bulmaktaki direktifler güzel ben beğendim kısacası kime rant amacıyla yapıldı bilmem, zaten ülkemin güzel insanları bir kaç yıl içinde o koltukların da o yolların da içine eder ayrı ama hizmet açısından iyi olmuş. personele gelince onda bi fark yok aynı.
hesabın var mı? giriş yap