şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ismi bu şekilde kalır mı bilmiyorum ama bugün itibariyle hasta kabulüne başlamış.

hükümetin büyüklük takıntısı olduğu için yine avrupa'nın en büyük ve dünya'nın üçüncü en büyük hastanesi gibi sıfatlara sahip.

hastanelerin doluluk oranları göz önüne alındığında bu hastane bir şeylere derman olur gibi duruyor ta ki aslında 6 hastanenin bir araya getirilmesinden başka bir işe yaramadığını anlayana kadar. şöyle ki, numune, dışkapı, atatürk, zekai tahir burak, yüksek ihtisas gibi ankara'nın en eski hastaneleri kapatılıyor. hepsi tek tek buraya taşınıyor. onların arazilerine nolacağı ise hepinizin malumu.

ben anlamıyorum, göz yapayım derken neden kaşa daldılar. insanlara daha yakın, ulaşımı rahat hastaneler yerinde kalsaydı. verdikleri hizmet daha iyi koşullara getirilseydi. bu devasa hastane yine açılsaydı. ama burası türkiye, böyle güzel şeyler olmaz.

ne diyeyim hayırlı olsun. eskişehir yolu trafiği daha da berbat hale gelecek orası kesin.
  • vergilerimizle yapılan hastaneleri kapatıp, vergilerimizle yapılan hastane. kapatılan hastanelerin de bize faydası yok ordan da iyi para kaldıracaklar. sonra gelip bize pazarlayacaklar bakın hastane yaptık falan diye.
  • yüzde kaç 'müşteri' garantisi olduğunu merak ettiğim büyük, büsbüyük, en büyük, ama ne büyük bir hastanedir.
  • şu an amerikada ve hatta avrupada yapay zeka ile teşhis konuşuluyorken ve bu yapay zekaların verilerinin birbiriyle paylaşımı sayesinde daha isabetli tanı oranları hedefleniyorken, rekabette esas aldığımız bina büyüklüğü ve alan hacmi konusunda yine batıyı kıskandırdığımızı ispatlayan hastanelerdir.

hastane hizmetini yatak sayısı ve metrekareye endeksleyen bir zihniyetle hareket edildiğinden maalesef büyük bir fiyasko olmaması için hiç bir umut olmayan proje.
  • hükümetin büyük yapı sevdasının sonuçlarından birisi olan hastane. istanbul havalimanı gibi devasa bir yapı , ancak işlerlik ve fonksiyonelliği sorgulanır. kişisel görüşüm bunun da çarçur edilen memleket kaynağı olduğu.