şükela:  tümü | bugün
  • dün sabah beni bir uğultuyla irkilmeme neden olmuştu. hatta 20 dakika sonra gidince bir bok yok belli ki diyip entry yi silmiştim. bugün de aynı zamanda olunca önce yolcu seferi sanırım dedim ama dün de dediğim gibi yolcu uçağı uçar gider. bu uçak yaklaşık 20 dakika boyunca dolanıyor. dün de aynısını yaptı. bir bok olacağından değil de işte meclisin dibinde oturmanın verdiği huzursuzluk diyelim. şu an uyanık olan varsa gökyüzünden gelen uğultuya kulak versin. sanırım ayrancı'dan duyulan çankaya taraflarından da duyulur. bir benim mi dikkatimi çekiyor diye düşünmüyor değilim. ama iki gündür neredeyse aynı saatte fly by denen şekilde geçip gitmeyen bir uçak sesi bu.

edit: dün olduğu gibi bugün de hala uçuyor. bitmedi uçuş.

edit2: dün gittiği saatlerde gitti.
  • eskişehir'den görülemeyen uçaktır.

darbe vakti yaşadıklarınızı tahmin dahi edemiyorum. onun etkileri yüzünden böyle paranoyak oldunuz, hakkınızdır tabi ama kendinizi germeyin. böyle böyle orada yaşayan sevdiğim herkes delirecek en son. rutin bir durum olabilir. sakin ol, umursama.
  • ve geldi yine tipini...

olm bu işte bir iş var. saat 6:05 gibi başladı yine uçuşa. ulan 6 da kalkmasam ruhum duymayacak. erken kalkan çalışanlar vardır ankara'da. belki onlar da duyarlar çankaya'da oturanlar varsa. neyse dur bakalım yine saat 6.30 gibi bitecek mi. (edit: bitti)

ek: 1 dakika 10 saniyelik ses kaydını aldım. araç geçmesini bekledim ki diğer sesi ayırt edebilin. sesi upload ediyorum.

http://vocaroo.com/i/s1mt2rj0nmxr

olası uçak saldırına karşı tam teçhizatlı bir devriye uçağı olma ihtimali üzerinde duruyorum.
  • yine günaydın mk.

yine aynı. bu da mı paranoya? en başından beri hayır. neyse takılsın bakalım. belki de rutin güvenlik uçuşudur. hadi bakalım.

(bkz: bok da çıkabilir)
  • uçaktan bildiriyorum. chatinnn denen bir suseri delirtmek için uçuyoruz. biraz önce indik.

tanım: inception gibi uçak.
  • (bkz: nick entry uyumu)

bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi'ndan bildiriyorum. bu hastane bi' harika dostum. benim her sabah duyduğum meğersem sinekmiş.
  • dün öğleden sonra benim de dikkatimi çekmiş uçak. öyle sessiz sedasız kendi halinde takılıyor. uçaktan anlamam ama uzunca bir planör gibi. çok güzel bir uçak dedim görünce. keşke benim de böyle mütevazı bir uçağım olsa.
  • ister misin buradan hareketle gizli bir fetö operasyonu açığa çıksın.

ulan uçtuk bak hemen uçak falan diyince...
  • (bkz: vecihi sen misin)

kendisi alarmım olur. tanıştırayım.

yalnız arkadaş çok dakik. vallahi tebrik ediyorum. yine şaşmadı.