şükela:  tümü | bugün
  • benim gibi tamamen bir bilinmeze yolculuk edecekseniz (uzak doğu) kesinlikle başvurmanız gereken devlet hizmeti.

0312 - 431 07 27 numaralı telefondan ulaşarak seyahat edeceğiniz yere ilişkin bilgi edinebilir, zorunlu aşılarınızı öğrenebilir ve bu aşılar için randevu alabilirsiniz. hepatit a ve hepatit b gibi daha komplike ve planlı aşılar için yola çıkmaya bir hafta kalayı beklememeniz tavsiye olunur*. bunun dışında sarı humma, tifo gibi hastalıklara karşı size seve seve yardımcı olacaklardır.

ben henüz gidip aşılarımı olmadım. gidip, görüp, aşılarımı olduktan sonra daha detaylı bilgilerle dönebilirim. dönmeyebilirim de. bilemedim şimdi.
  • sağlık bakanlığı hudut ve sahiller sağlık genel müdürlüğü internet sitesinde adresi yanlış yazılabilen birim.

mevcut adres ve telefonu:

adres: sağlık bakanlığı strateji geliştirme başkanlığı ek binası ceyhun atuf kansu caddesi no 102 balgat

telefonu: (312) 431 07 27

444 77 34 nolu danışma hattından bilgi ve yönlendirme alabilirsiniz.
  • ücretsiz olarak sadece sarıhumma ile tifo aşılarını yapan ve sıtma için koruyucu tablet veren kurum. gideceğiniz ülkeye göre farklı bir aşı olmanız gerekiyorsa bu konuda sizi sağlık ocağına yönlendiriyorlar.

mevcut adresi ordular sokak, 25 numaradır.
  • aldığınız hizmet sanki bir devlet kurumu değil de süper ötesi bir sağlık kurumu seviyesinde olan sağlık merkezi. gerek doktorun ilgilenişi ve kibarlığı, gerek hemşirenin nezaketi ve zarifliği, ben türkiyede miyim diye sorgulatmış, her kurumumuz bu şekilde olsa mutluluk seviyesinde dünyada ilk sıralarda oluruz dedirtmiştir.