şükela:  tümü | bugün
4841 entry daha
  • işe yarayan soğuk. mesela yarın sınavınız olduğunu ve gece çalışmanız gerektiğini lakin uykunuz olduğunu varsayalım. mont almadan dışarı çıkın ve beş dakika bekleyin. uykudan eser kalmayacağını göreceksiniz. ama beş dakikayı geçmeniz tavsiye edilmez. donarak ölüp, ebedi uykuya dalmak bir öğrenci tarafından istenmeyen bir sonuçtur çünkü. *
  • ankara mı soğuk ?

sen edirne’de hiç soğuk tattın mı ?

hazirana kadar anca ısındım. öyle bir kuru soğuk ben hayatımda görmedim.

not: ankara’da 3 kış geçirdim.
  • sivas'tan sonra hikaye kalır. ağustos'un ortasında geceleri, ankara'nın şubat'ı gibidir sivas.

ankara soğuk diyen şahıslar ya antalya'dan ya da izmir'den gelen, soğuk yüzü görmemiş kişilerdir.
  • ardahan'da gece -45'i görmüş biri olarak söylüyorum; şu anda çalışma odamda ayaklarım bildiğiniz üşüyor. ve oda pencereleri çok iyi yalıtımlı, ve kalorifer de (cayır cayır olmasa bile) yanıyor. yemin ediyorum aynı koşullarda geçen hafta hiç üşümüyordum; şu an içim ürperiyor, ya evde yoksan?! lan ardahan'da soğuk olduğu yerde duruyordu da sen onu bulunca donuyordun; ankara'da bu soğuk nereden giriyor n'apıyor da beni üşütüyor amk?!
  • 2015 sonu 2016 basi gibi bir donemdi diye hatirliyorum. evet ankara her zaman soguktur ama o donem neydi oyle... hic unutmuyorum aksam dokuz on gibi olmasi lazim, bir arkadasimla eve donecegiz kizilaydan. yuruyelim falan diye dusunuyorduk ama sokaga bir adimimizi attik, yemin ederim soguktan maksimum bes adim daha atabildik. zorlasaydik onuncu adimda bir yerlerde donup kalabilirdik, oyle bir soguk yani. sonrasinda daha fazla zorlamadik taksiyle eve donduk tabii. gerci ev de cok sicak sayilmazdi malum ogrenci evi. yine de disardan biraz daha korunakli tabi :p

tadanlarin hayatinda unutamayacagi bir "lezzet"tir velhasil...
  • dışardan içeri girdiğinde vücudunun buzu çözülüyor gibi hissediyorsun.
  • sabah sabah bu ne amına koyayım dedirtir.öyle ankara'ya yeni gelen birisi de değilim 33 yıldır ankara'da yaşıyorum.
  • ankara'da yaşayan veya yaşamış birisi değilim. hatta toplamda ankara'da bulunduğum süre 1 haftayı geçmez. birkaç sene evvel, üniversitedeyim, ankara sbf'de 2 günlük bir faaliyet için gittik. akşam, evi olan arkadaşlarca bölüşülüp misafir edileceğiz. benim kalacağım arkadaşlar dikmen'de. neyse bindik gittik. gece uyuyacağım artık ama arkadaş, hani bazı evler olur ya dışarıdan da soğuk olur, bu tam öyle de değil dışarı ile arasında hatrı sayılır bir sıcaklık farkı var negatif olarak, sanırsın buzdolabı. ev bodrum kat, duvarlar kağıt gibi. kaldı ki evvela gerek sivaslı olmamdan gerek yapımdan ötürü kolay kolay üşüyen biri de değilim. yaz kış farketmez gece yatarken muhakkak çorapsız yatan ben, o gece ayağımdaki yünlü çoraplarla yattım. sade bu da değil; yanıma getirdiğim eşofmanları da giymedim, üstümü hiç değiştirmeden, direkt gelirken üzerimde bulunan boğazlı kışlık kazakla yattım. o da yetmediği gibi elime de eldivenlerimi giydim çünkü yatağın içinde tenim nereye değse canım yanıyordu soğuktan. ağırlayan arkadaşlara sözüm yok elbette bilakis çok sağolsunlar. ama o evde de hipotermi geçirilse geçirilirdi yani. bir sivaslı olarak, 27 yıllık hayatımda sadece bir defa -o da o gece- eldivenle yattım. diyeceklerim bu kadar. bu böyle bir anıydı..
  • dunya standartlarinda abartilacak bir soguk degildir. halkimiz giyinmeyi bilmiyor, bir de biraz sut cocuklugu var. o kadar.
  • ısıtma sistemi merkezi sistem olan, güney cepheye bakan ve ara kattan daire kiralamayı/almayı elzem kılan soğuk.
    aylık 600tl doğalgaz gideri ile çorapla yatmak çok dokunuyor.
322 entry daha