şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğma büyüme ankaralı olan bir spor tutkunu olarak, hayatımda ilk defa kendi şehrimde insana yakışır biçimde spor karşılaşması izlememi sağlamış tesis..

  nihayet olmuş, umarım bunu da bok etmenin bir yolu bulunmaz..
 • ankara'nın yıllarca ihtiyaç duyduğu ve ankara'ya yakışan bir spor salonu. yalnız buraya gelen seyircilerin neden tek bir kapıdan içeri alındığını merak ediyorum. önce anadolu efes - pınar karşıyaka maçında taraftarlar tek kapıdan içeri alındı sonra da türk telekom - fenerbahçe ülker maçında. en azından benim denk geldiğim iki maçta durum buydu. ankara spor salonu'nda onlarca kapı var.

  soruyorum;

  hangi ilerizekalı, hangi dahi beyinli beyefendi, hangi akıllı binlerce kişinin bir kapıdan içeri alınması talimatını veriyor?

  maç öncesi 25 tl'lik türk telekom tribünü biletlerini 15 tl'ye satan ankaragüçlüler kimin adamı? bunları kim besliyor?

  elinde onlarca bilet bulunan ve bu biletleri satıp para kazanan bu ankaragüçlüler neden ve nasıl bilet sattıkları kişileri ya da tanıdıklarını onlarca metre kuyruk varken ve yüzlerce insan sıra beklerken direkt herkesin önüne geçiriyor, araya adam alıp saniyeler içerisinde nasıl bu adamları salona sokabiliyor ve buna güvenlik görevlileri neden ve nasıl müsade ediyor?

  bu ankaragüçlüler salon içerisinde maç boyunca küfür ederken yanlarına gelip onlara bir abi gibi ya da amirleri gibi yaklaşıp "şşş tamam küfretmeyin." diyen kim? eğer kulüp görevlisiyse bu ankaragüçlüleri besleyenlerin kim olduğu da açık.

  devre arasında salonun kantinlerinde sıra bekleyen insanları dahi elinin tersiyle itip, fütursuzca sıranın önüne geçen bu ankaragüçlülere kim prim veriyor?

  bir basketbol müsabakasında, dünyanın en medeni mekanlarından bir tanesi olması gereken bir yerde bu gibi şeylere neden göz yumuluyor ve bu insanların salonu babalarınn malı gibi görerek terör estirmelerine müsade ediliyor?

  türk telekom kulübünün ankaragüçlü bu kişilere ihtiyacı mı var? bu göbek bağı nereden geliyor?

  son olarak bir kez daha, onlarca kapı varken maça beş dakika kalmışken, yüzlerce insanı tek bir kapıdan içeri almaya çalışan zihniyet neyin ürünü? bu nasıl bir kafa yapısı?
 • çok güzel bir tesis. gıcır gıcır mmmhh... müsabaka izlemek süper zevkli, kinaye yapıyosam swf'm çıksın.
  ama bu süper zevki tadabilmek öyle kolay değil.
  aaa vallahi olmaz, bir seri eziyet çektirmeden dünyada bırakmayız.

  ted kolej'in maçı vardı fenerbahçe'yle, "tobb salonu'nda oynuyorlar onlar, kim gitçek yea" diye oralı olmamıştık başta. sonra baktık aaa, maç arena'da, mybilet'ten kaptık biletimizi.
  maç akşam 7'de, biz akşam 6'da, ayazda, bilet kuyruğuna girmiştik çoktan. evet bilet kuyruğuna... sıra beklemeyelim diye internetten aldığımız biletin kuyruğuna. sistem gibi sistem. işinize gelirse. neyse, sıra normal normal ilerlerken birileri dedi ki "abi burası fenerbahçe'nin bilet kuyruğuymuş..."
  e internetten alınan biletin kuyruğunu bekliyorsak eğer, gişeleri ev sahibi takım/misafir takım şeklinde ayırmış olmalarına şaşıramayız. "sıra zaten hızlı ilerliyo yaa" diye ted kuyruğuna girdik. ted kuyruğunu da sora sora buluyorsunuz bu arada, neyin nerede olduğu hiç belli değil. "öyle süper yer yaptık, böyle şahane arena diktik" diye böbürlenmek çogzel tabii ama yalandan 2 yön levhası koysaymışınız be canım. neyse sora sora kendi gişe sıramızı bulduk sonunda. aman yarabbi. kuyruk uzuyor, biz olduğumuz yerde duruyoruz! neden? kaç bin tane internet bileti için 1 tane gişe çalışıyor da ondan. 1. allah razı olsun, o da çalışmayabilirdi, pazar pazar mecbur muyuz canım millet maç izleyecek diye çalışmaya? hem bi tane topu bi çemberden geçirmeye çalışan koca koca adamlar, terli terli adamlar... kaslı kaslı... mmhh... ehm...
  normal bilet gişesine girmek isteseniz o da 1 tane ve mybilet kuyruğunun 2 katı insan sırada. ne güzel değil mi? 2 saatliğine güzel zaman geçireceğiz, neden burnumuzdan gelmesin ki? doğanın işleyişine aykırı bir defa.
  seçilmiş kişiler olarak biletimize kavuştuğumuzda saat 6.45'ti. mybilet ekibinin gerçek dahilerden olduğunu öğrenme anımız da hemen hemen aynı saate denk geliyor. gişede öğrendik çünkü neden sıranın bir türlü işlemediğini. mybilet tüm biletleri basmış ve isim sırasına dizmiş, meğer. isim sırası, evet. ne zekice değil mi? peki ya o pnr numarası neden var? çünkü donkey's dick.
  biz de az deha sahibi değiliz fakat, birimiz bilet kuyruğundayken diğerimiz de salon giriş sırasında beklediği için salona girişimiz beklemediğimiz ölçüde hızlı oldu. salon giriş sırası demişken, polis de seyirciyi sadece 1 tane kapıdan içeri alıyor. arena'da on tane kapı var, sadece 1'i açık. herhalde cereyan yapmasın diye.
  ay yazarken yoruldum, hiçbir yere bağlayamayacağım konuyu, garp kafasıyla arena yapıp şark kafasıyla falan filan. kolej de yenildi zaten.
 • hacettepe üniversitesi ve türk telekom'un beko basketbol ligi maçlarına ev sahipliği yapacaktır. 1yıl gecikmeli de olsa hizmete geçirilmesi iki takım için de hayırlı olmuştur. atatürk spor salonunda yaşanan rezillikler büyük oranda azalacaktır. umarım ankara'daki basketbol ilgisini artırır ve 2.ligdeki ankara takımlarının da beko basketbol ligine çıkmasıyla basketbol kültürü oluşabilir ankarada.
 • 2010 dünya basketbol şampiyonasında kullanılacak olan spor salonu.
  ankara'nın olabilecek en merkezi yerindedir. istanbul'dan atlarsınız trene ankara garında inip yolun karşısına geçersiniz salonun kapısına ulaşırsınız; bu kadar yakındır.
 • ilk maçı, yarın 15.turgut atakol turnuvası kapsamında polonya ve hırvatistan ümit milli takımları arasında oynanacak spor salonu. turnuvaya girişler ücretsiz. program ise şöyle:

  22 haziran 2010 salı

  15.00 polonya vs hırvatistan
  17.15 fransa vs rusya
  19.30 türkiye vs ukrayna

  23 haziran 2010 çarşamba

  15.00 hırvatistan vs fransa
  17.15 ukrayna vs polonya
  19.30 rusya vs türkiye

  24 haziran 2010 perşembe

  15.00 polonya vs rusya
  17.15 ukrayna vs hırvatistan
  19.30 türkiye vs fransa

  25 haziran 2010 cuma

  15.00 rusya vs hırvatistan
  17.15 fransa vs ukrayna
  19.30 polonya vs türkiye

  26 haziran 2010 cumartesi

  11.00 ukrayna vs rusya
  13.15 fransa vs polonya
  14.30 türkiye vs hırvatistan
 • ankara'nın eli yüzü düzgün spor salonuna kavuşmasına vesile olan arena.
 • kapıda bozuk paraların güvenlik gerekçesiyle toplatıldığı salon. gerçi içeride bütün büfelerde para üstü olarak bozuk para veriliyor ama...
 • iki kavak ağacının arasındaki takkeli beyaz binanın önündeki top ağaca sırtını verdin mi, burnunun dikine 50 adım atacan, işte ankara arena * orda

  (bkz: köyden indim şehire)
 • hayatimda gordugum en rahatsiz koltuklara sahip spor salonu, salonun sahayi ortalamamis olmasini gectim*, kesin ergonomik diye kakaladiklari o koltuklarin tam ortasindaki cikintilari da o koltuklari secen kisiye havale ediyorum*