şükela:  tümü | bugün
  • ortalamada istanbul taksicilerine yakınlaşmaktadırlar.
    kızılay'dan binerseniz taksimetreye hemen gözatın. zira kızılay'da sağ taraftan müşteri arayarak yavaş yavaş giderken taksimetreyi açıyorlar. siz bindiğinizde açılışın üstüne 2-3 lira koymuş oluyorlar.
    cuma cumartesi akşamı bestekarda eğlence dönüşündeyseniz ve bir de kafanız iyi gibiyse hemen gezdirmeye çalışanları var. kısacası eskiden iyileri çoğunluktayken şimdi kötüleri çoğunlukta dikkat edin tufaya gelmeyin...
    bir diğer not da taksici gideceğiniz yolu size soruyorsa kesin sizi zkertmeye çalışıyordur. eğer bilmiyorum derseniz ya da en rahat yoldan git derseniz ankara taksicisinin suratında süper bir gülüş oluşur.
    not: elbette aralarında iyileri de vardır ama nedense çok azalmışlar...
  • 200 metreden "acaba taksime mi binecek" diye gözlerinizin içine bakmaya başlar.

kızılay'ın ara sokaklarında yürürken kaç kez bunlara denk gelip hiç ihtiyacım olmadı halde salak salak yerlere gittiğimi ve sonra da tekrar geri gelmek için başka bir taksiye binmem gerektiğini hatırlamıyorum.

neyse ki fiyat politikaları insaflı.
  • abi karanfilin o tarafa deyince cebeciden çıkıp olgunların oraya götürüp karanfil mi la bura deyince abi bu sokak karanfil diyen vardir
  • hikayesini dinlediklerime göre ilginç olan taksicdir. adamla aynı arabadayız başka kimse yok bana cinayetten cezaevinde yattım diyor. korktum valla. bir de diyor ki ama ölmedi şerefsiz. bu olaylar (bkz: 20 eylül 2013 ankara patlaması)'nın olduğu gün olunca ben tabi daha da bir korktum.
  • kızılay trafiğini yukarıdan seyrederseniz trafikte bekleyen araçların neredeyse üçte birinin taksilere ait olduğunu görürsünüz. bu taksiler trafikte değil de kenar duraklarda beklese trafik çok daha hızlı akar.
  • en guzel ornekleri icin (bkz: astı)
  • şaka kaldırmaz hemen atarlanır.

https://www.youtube.com/watch?v=jhickhjxi00
  • gideceğin mesafeyi beğenmezler, bozuk para verirsin para üstünün üstüne yatamayacaklarından beğenmezler, bütün para verirsin bozamam diye beğenmezler, asla istediğin yerde indirmezler, her zaman uzun yoldan götürüler daha ne olsun baya iyilermiş.
  • 13 mart 2016 ankara patlaması ' nda figuran olarak rol almış taksicilerdir. bir kısmını tanırım, şaşırtmadılar beni.

http://webtv.hurriyet.com.tr/…ere-isyan-etti_128566