• bu sene maksim gorkinin ayaktakimi arasinda adli oyununu oynayarak bir adim daha ileri giden topluluk.komedi ya da küçük oyunlarda başarılı olsalar da böyle zor bi eserde ne yapacaklarını merak etmiştim.oyuna biraz cekinerek gitsem de o iki saatin hakkı verildi.oyunun ato adına en buyuk artisi oyunculugu one cikaran karakterleri barındırmasıydı ki zaten oyuncular da bunun farkina varmis olacak ki hunerlerini gostermekte cekinmediler. kisacasi bu sene gercekten o sıkı ve disiplinli çalışmalarının sebebi anlaşıldı.
  • kucucuk bahcede (kampus demeye dilim varmiyor) hayatlarini geciren insanlarin sanata verdigi onemin cok guzel ornekleridir.

bu insanlari hicbir imkani bulunmayan, binanin ana girisinde ya da kafetaryada prova yapilan bir yere mahkum edenlere de selam ediyorum.

neyse.
  • bir de 23 mart 2010'da "bir daha çal sam" adlı bir woody allen oyunu oynamışlardı. yılda 2 büyük oyun çıkarıyorlar, kısa oyunlar da cabası. maşallah diyelim nazar değmesin.
  • 2013 sezonunda yine 3 büyük oyun ile sahnede olacak topluluk.
    23 mart cumartesi saat 20.00de 7. ethos ankara uluslararası tiyatro festivali kapsamında ankara meydan sahnesinde bir garip oyun isimli eseri sahneye koyacak topluluktur.
  • eski bir ato'lu olarak uzaktan kendilerini göğsüm kabararak takip ettiğim ekiptir.
    üniversite hayatımın en güzel yıllarını, anlarını geçirdiğim, tebessümle ve içimde çocukça bir heyecanla bir ömür hatırlayacağım anılar biriktirmeme vesile olan topluluktur.

bizim zamanımızda (evet, bizim zamanımızda diye lafa başlayan yaşlılardan oldum) festivallere, televizyon-radyo programlarına davet edilen ato yoktu belki, sahnemiz, odamız bile yoktu, hatta şimdi küçümsenen ana binanın girişinde prova alma hakkımız bile yoktu. ama atatürk heykelimiz vardı, içimizde sanat aşkı vardı, heves vardı, gençlik ateşi vardı... sıfırdan başlayan, yeni inşa edilen hayallerimiz vardı...

temellerini attığımız topluluk şimdi aldı başını yürüdü şimdi...

ama hala gerçekleşmeyen bir hayalimiz var: kocaman görkemli bir ato sahnesi...

kim bilir, belki bir gün yeniden...
  • 2011 için yine üç büyük oyun hazırlayan topluluktur.

bir şey yap met - aziz nesin
    mutsuz anneler kulübü - kıvanç nalça bu sene oynayacakları oyunlardandır.
    çak bi' beşlik
  • ankara üniversitesi tıp fakültesi'nin her sene yeni şeyler deneyerek kendini fazlasıyla geliştiren tiyatro kulübü.kulüp hakkında biraz bilgi vermek gerekirse:
    her sene en az 2 oyun çıkarırlar. ekstradan yılbaşı, 14 mart gibi özel günlerde çocuk destek kulubüyle birlikte ortak etkinlikler düzenlerler. çalışmalara eylül sonu gibi yeni üyelerin gelmesiyle başlanır ve 8 haftalık temel oyunculuk eğitimi başlar. eğitmenler kulupte 2 seneden fazla bulunan kişilerce verilir. 8 haftanın sonunda yeni üyeler tiradlarını oynayarak ilk kez oda sahnesi'ne giriş yaparlar. bu süreçten sonra yönetmenler ekipleriyle çalışmaya başlar ve nisan- mayıs gibi oyunlar sergilenir.
hesabın var mı? giriş yap