şükela:  tümü | bugün
 • efendim hep derler ya istanbul trafigi igrenc cok kotu vs. vs.
  bunu soyleyenleri ankaraya sureceksin bak bakalim bir daha agizlarini aciyorlarmi?
  koskocaman baskent, buyuk sehir ankarada sadece ana arterlerde trafik isiklari calisir. utopik surelerle kirmizi yanar o isiklarda 3 seritlik yolda trafik isigi uzun yandigi icin 5 serit halinde araba birikir. ana cadde disinda kalan caddelerde (bkz: tunali hilmi) isik yanmadigi icin orman kanunlarina gore hareket eder araclar. toplu tasimi cozecez diye ankaray olmasina ragmen sehrin cogu yerinde metro gibi birbirinin arkasinda giden binlerce otobus vardir. sag serit diye birsey yoktur. istanbulda manyaklik yapabilecek arabalar modeliyle, aynadan yaklasisiyla onceden kendini belli ederken ankara bir lada yada baska bir ossuruk marka araba bi anda dogru durust giderken anlamsiz bir makas olayina girebilir. bir arabanin sagindan gecmek cok tehlikelidir bu sehirde, eleman bir anda panik depresif hareketler gosterebilir. bir cok flash sirf plakaniz 34 diye trafikte gazlanip gecmek icin kudurur sizi. kendilerini istanbula davet ediyorum buradan.
 • saat 6 da ne salak sey bu dedirten avrupanin en kalabalik sehri izlinimi veren ama iki saat sonra kimsenin kalmadigi trafik
 • sehir icinde super tuneller var ancak tunellerin cikisinda mikroskobik yonlendirme levhalari var. eger nereden gideceginizi bilmiyorsaniz lavhalarin onune kadar yavas yavas gelip okumalisiniz. eger nereden gideceginizi biliyorsaniz lavhaya ne gerek var. cevre yollarinda dahi istanbul tabelasi 10 metreden daha uzaktan okunmasi imkansizdir.
 • bir dönel kavşaktan u dönüşü yapmak için 4 ayrı trafik lambasını 5'şer dakika beklemek gereken tuhaf trafik
 • bu trafigin olmazsa olmazlarindan sadece birisi eskisehir yolunda sabahlari ankara yonune dogru olan trafikte odtu nun onundeki kopru ve onun civarindaki bir cok koprude meydana gelen zincirleme trafik kazalaridir. bir zamanlar kaldigim yaklasik 2 hafta boyunca her sabah ayni yerde ayni sekilde zincirleme kaza yapabildikleri, yaklasik 80 - 90 km suratle akan bir trafikte takip mesafesi 1 metre olmak uzere araba kullanabildikleri icin tebrik ediyorum.
 • hemen hemen hergün, haber bültenlerinde alkolün sebep olduğu en az bir trafik kaza* haberi duyduğumuz ilin trafiği.
 • bir anda allak bullak olmuş, ebesinin damını görmüş trafiktir. melih gökçek'in eskişehir yolunda devam eden metro çalışmaları yanında beştepe kavşağı alt geçidinin yapımı bahçelievler ve konya yolu trafiğini, ivedik kavşağı ve istanbul yolunda yapılan çalışmalar da buralardan akmakta olan trafiği felç etmiştir.

  (bkz: ankara buyuksehir belediyesi)
 • dün başlayan yeni trafik düzenlemesiyle (bkz: kızılaydaki yaya geçitlerinin kapatılması)atatürk bulvarından ulus-çankaya yönüne,kızılay meydanından sola dönüşler yasaklandı.ziya gökalp bulvarından gazi mustafa kemal bulvarına ve gazi mustafa kemal'den ziya gökalp'e geçiş aynı düzenlemeyle engellendi.böylelikle,trafik akışının önemli ölçüde yükünü çeken atatürk bulvarı-gazi mustafa kemal bulvarı-ziya gökalp caddesi bağlantıları kesildi.yenimahalle,sincan,aydınlıkevler'den gelip ulus-kızılay güzergahındaki opera köprüsünü kullanarak kızılay ve kurtuluş'a gitmek isteyen sürücüler,talatpaşa bulvarı'nda aşırı yoğunluğa neden olunca gençlik parkı-opera arasındaki yol sık sık tıkandı.sıhhıye'den çankaya ve kızılay üzerinden maltepe yönüne trafik de sürücülere zor anlar yaşattı. maltepe'den gelerek cebeci'ye devam etmek isteyenlerle sıhhıye'den gelip çankaya'ya gitmek zorunda kalan sürücülerin yarattığı karmaşa,hangi yönden nereye ulaşacaklarını kestiremeyen sürücülerin yarattığı kaos nedeniyle atatürk meydanı'ndaki alt geçitli kavşak kullanılamaz hale getirdi.tebrikler sayın melih gökçek...el atmadığınız başka marifet kaldı mı?
 • son metro* ve köprülü kavşak çalışmaları yüzünden felç olmuş şey.
 • ankarada kısa süre kalmama rağmen karmaşasından değil de saçmalığından kafamı karıştıran trafik. "kardeşim o arabalar yolun ortasında dönmek için niye beklerler yok mudur bunun açarı?" diye düşündürtmüştü.