• pek sevgili ankara şoförleri!

biliyorum evinize, işinize erkenden varmak istiyorsunuz. ben de öyle sizin gibi düşünüyorum ki bu çok normal. araç kullanırken; sinyal pek vermiyorsun, umarım zamanla alışırsın. aynaları da çok kullandığın söylenemez. araç içinde telefonla konuşup, instagramdan serii layklama da yapıyorsun. bak şimdi tüm bunları bir kenara bırak. ulan , 50 km/sa hızla soldan ikinci şeritten gitmek nedir? sağdan gidince ezik mi olacaksın? ne yapmaya çalışıyorsun? emin ol, sağa geçtiğinde daha çabuk evinde olacaksın. trafiğin ırzına geçiyorsunuz.
  • ziyaurrahman caddesi ile her sabah kanser eden şey. sabahları yıldız kavşağı'ndan çankaya caddesi'ne 30 dk'da vardığım oluyor ki şimdi bu ikisinin arasındaki mesafeyi ölçtüm. sadece 1.75 km...
  • istanbul ve izmire göre olmayan trafiktir.
  • ankara’da birçok yere toplu taşıma ile ulaşılabildiği için rahatsız etmeyen trafiktir. yer yer yoğunlukları olur ama en nihayetinde kanser etmez.
  • yan şeritten birden önüne kırabilecek orospu çocukları barındırır.
  • herkes sol şeridin kralıdır. sol şeritte dur-kalk gidilirken sağ şerit bomboştur.

40 ile gideni bile asla en sağdan gitmez. yol üç şeritliyse ortadan gider en kötü.
  • allah’a olan inancımı güçlendiriyor; bu kadar at kafasının tek bi yerde toplanması tesadüf olamaz. bir güç var!
  • 20 yıldır ankara trafiğinde araba kullanıyorum. beni bu orospu çocukları manyak etti.
  • yurdun ve dünyanın muhtelif yerlerinde direksiyon salladım, ankara trafiğin genelde düzgün aktığı, sürücülerin nispeten kurallara uyduğu şehirdir. şu var ki ahlaksızlık ve saygısızlık memlekette genel geçer hale geldiği için bu durum ankara'ya da sirayet etti. uzunca bir süredir ankara trafiğinde ben de küfretmeden araç kullanmayı başaramıyorum. öte yandan şehir trafiği yayalara değil araçlara göre tasarlandığından, bu şehirde yaya olmak daha da zor.
  • doğma, büyüme istanbullu olarak ve bunun default getirisi kaos ve kargaşaya mukavemet konusunda tecrübeli beni bile çileden çıkartmış trafiktir.

her an tetikte, diken üstünde olmanız şiddetle tavsiye edilir. zira sağdan, soldan neyse de artık neredeyse tavandan bile bir yaya çıkıp, yola atlayacak gibi geliyor bir müddet sonra.

derler ya istanbul trafiğinde araba kullanan dünya'nın her yerinde kullanır diye. bunun ankara için revize edilmesini rica edeceğim.
hesabın var mı? giriş yap