şükela:  tümü | bugün
  • belli yerleri çok garip dalgalı seyir izler.
    efenim benim evim subayevleri’nde işim ise birlik’te. rota otomatik olarak güneşevler, siteler, samsun yolu (mamak türküsü’nde samsun asfaltı var ya o) mamak ayrımı, nata vega, viyadük, birlik.
    her gün aynı saatte gidip aynı saatte döndüğüm halde; örneğin sabah, bir gün siteler kilittir, diğer gün saatte seksen ile geçersin, sonra tutup viyadükte kilitlenirsin. ne zaman neresinin sıkışacağını bir allah bilir.
  • sözde başkentin trafiği. ankara başkent filan olamaz, çünkü insanı kasabalı. hiçbir şey üretmeden, sadece ve yalnızca kendi aşağılık menfaatini düşünen insanlardan başkent halkı olabilir mi? olmuyor zaten. bu insan tipi trafikte bir kural yaratmış: sinyal verene yol verilmez. öyle bir bencillik ki bu, sen sağ şeritte takla atsan, uçuruma yuvarlansan, tırın altına girsen solundaki o. çocuğu sana yol vermez. bu, imanın farzlarından daha emredici bir kural.
  • (bkz: yol istenmez alınır)

ankarada günlük ortalama 100 km yapan, bazen günde 200 küsür km'ye kadar çıkan birisi olarak söylüyorum ki ankarada yol verme almada sıkıntı yok bence. bazı şoförler çok pasif olay bu.
  • insanların şerit değiştirirken veya dönerken sinyal vermemesine zaten alıştık da söz konusu trafikte her gün en az bir kez dört yol ağzında sola sinyal verip sağa dönen (veya tam tersi) araçla karşılaşırsınız.
  • istanbul trafiği ile kıyaslanamayacak kadar kötü trafik.

üstünüze süren birçok araba ile karşılaşmanız mümkün. sinyal veren bir araç görürseniz tebrik etmeyi unutmayın.
  • istanbul trafiği ile karşılaştırmak anlamsız olan trafik, zira istanbul'da araba süremiyorsun beklemekten.

sürücülerini karşılaştırılabiliriz ama; zira üstüne üstüne çıkma, birden fren yapma, yanlış şeritten dönüş yapma gibi büyük hatalar ankara'da sürekli olan şeyler çünkü sürücüler araba kullanmayı bilmiyor, toplu taşıma berbat olduğu için araba alıyorlar.
  • pek sevgili ankara şoförleri!

biliyorum evinize, işinize erkenden varmak istiyorsunuz. ben de öyle sizin gibi düşünüyorum ki bu çok normal. araç kullanırken; sinyal pek vermiyorsun, umarım zamanla alışırsın. aynaları da çok kullandığın söylenemez. araç içinde telefonla konuşup, instagramdan serii layklama da yapıyorsun. bak şimdi tüm bunları bir kenara bırak. ulan , 50 km/sa hızla soldan ikinci şeritten gitmek nedir? sağdan gidince ezik mi olacaksın? ne yapmaya çalışıyorsun? emin ol, sağa geçtiğinde daha çabuk evinde olacaksın. trafiğin ırzına geçiyorsunuz.
  • ziyaurrahman caddesi ile her sabah kanser eden şey. sabahları yıldız kavşağı'ndan çankaya caddesi'ne 30 dk'da vardığım oluyor ki şimdi bu ikisinin arasındaki mesafeyi ölçtüm. sadece 1.75 km...
  • yine yağmur yine işe gidemiyorum. trafik komple tıkalı. yere su değdiği anda kilit olan ankara. anlamak istemiyorum seni.
  • yan şeritten birden önüne kırabilecek orospu çocukları barındırır.