şükela:  tümü | bugün
 • ankara insanını eğitmek buna bir çözüm olabilir.

  ankara'da çoğu insan yolun ne işe yaradığını ve yolu başka insanlarında kullandığını bilmiyor. kendini yolların tek hakimi sanıyor. park ahlakı yok( hakkını yemeyeyim. bu park ahlakının olmaması sadece ankara insanına özgü bir durum değil. her tarafta aynı durum mevcut. 10 metre ötede boş park yeri olmasına rağmen yolu tıkamak uğruna park eden insan "bir dakika hemen geleceğim" insanları her yerde mevcut.)

  yoksa ankara'nın yolları gayet yeterli. ancak sadece şimdilik.
 • orta refüjü ve kaldırımları daraltıp şerit sayısını artırmak.

  zamanında eskişehir yolunda ve sonra konya yolunda yapılmıştı, şimdi de turan güneş bulvarı'na yapılıyor bu uygulama. insanların orman kenarında yürüdüğü biraz olsun spor yolu vardı, onun ırzına geçiliyor.
 • başkentray projesinin doğuda balışeyh batıda polatlıya kadar uzatılması ve 5'er dakika sefer aralığı konması, kuzeyde çubuk güneyde konya yolu bala yol ayrımına kadar başkentray-2'nin yapılması ile şehir daha geniş bir alana yayılarak nüfus yoğunluğunun düşürülmesi ile trafik biraz rahatlatılabilir.

  dikimevi kavşağı için ankaray'ın yenilenmesi ve doğukent bölgesine uzatılması, doğantepe-karapürçek-hüseyingazi bölgesi içinse yeni bir metro hattı yapılmasıdır.

  uzun lafın kısası tek yol raylı ulaşım sistemleridir. ankara'nın engebeli arazi koşulları için en uygun sistem alstom firmasının paris için ürettiği lastik tekerli metrolardır.