şükela:  tümü | bugün
 • bu tarz festivallerde adet olduğu üzere filmin adı ne kadar kısa ise başarılı olma ihtimali o kadar yüksektir. hatta bunla alakalı humanities dergilerinde yayınlanmış, correlation of success with the shortest possible movie name, temalı bilimsel makale yazılmışlığı bile vardır `

  durum böyleyken bahis sitelerinde verilen oranlar şu şekilde:

  his 1.10
  göz 1.10
  rea 1.35 (deneysel olduğundan)

  en tehlikelisi zaten bilindiği gibi 3 harfli filmler (3 harflilerden her durum ve zamanda çekinmek gerektiğini her daim akılda tutmak gerek zaten).

  3 harfliler kadar olmasa da her zaman kafaya oynayan, bir at boyu geriden gelenler ise tabi ki 4 harfliler:

  veda 1.35 (her zaman iş yapacak tema)
  tabu 1.25 (sosyal mesaj içeriyor sanki)
  mami 1.20 (kelime anlam içermiyorsa daha tehlikeli, sürpriz at gibi)
  baba 1.45 (biraz klişe)
  afra 1.30 (bak bunda kararsız kaldım)
  ezan 1.35 (döneme uygun, yalnız klişe de ağır basıyor)
  leke 1.23 (sürpriz at misali, bu ismi çok tuttum, iş yapar)
  kafa 1.45 (olmamış kardeş, hangi kafayla bu ismi verdin)

  neyse, işte bu da böyle bir pro değerlendirmesi olsun.

  çok önemli not: bu entrideki analizler tamamen bilimsel değerlendirmelere ve ileri düzey istatistik hesaplarına dayansa da bunlar baz alınarak yapılacak her türlü eylemden yazar kesinlikle sorumluluk kabul etmez.
 • ankara uluslararası film festivali kapsamında dün akşam orson welles'in the tragedy of othello the moor of venice adlı muhteşem filmini izledik. öncelikle festivalde seçilen filmlerin bu sene çok iyi olduğunu belirtmem gerek ama dün resmen salonda havasızlıktan ölüyorduk. havalandırma problemleri mi var acaba? bir de tabii çevirideki eksiklikler dikkat çekiyordu. bir çok cümle çevrilmemişti. ayrıca özdemir nutku' nun shakespeare çevirilerinin kötü olduğu bilinmesine karşın tercih edilmesi de beni şaşırttı. senkron problemleri de ara ara rahatsız etti. artık şu olayları çözmeleri lazım festivallerde. film izleme zevki çok düşüyor...
 • mybilet aracılığıyla 23. organizasyonunun görece daha pratik bir programına ulaşılabilecek festival.
 • bu yıl 22. si düzenlenen festivalin son başvuru tarihi 7 ocak 2011'dir. daha ayrıntılı bilgi için şu linki ziyaret edebilirsiniz :
  http://kisaiyidir.net/…uluslararasi-film-festivali/
 • alın size müthiş bir yaran yanlış okuma.

  "ankara numune hastanesi film festivali" diye okuduğum.
 • "bir sabahattin ali trajedisi - kayıp kemiklerin izinde" filmi için tek gösterim olmasına üzüldüğüm festival. keşke diğer filmler gibi birkaç gösterim planlansaymış.
 • 23 nisan pazartesi günü kızılay büyülü fener sineması 4. salonda saat 11.30'da
  tiki 2018ve abulele 2015film gösterimleri olan festival.
 • benedict cumberbatch'in de oynadığı hamlet oyunu da bu festival kapsamında büyülü fener kızılay'da gösterilecektir.
 • büyülü fener sinemalarının neden özel olduğunu gösteren ankara uluslararası film festivalinin bilet satışları başlamıştır. biletler için
 • 19-29 nisan tarihleri arasinda bu yil 29. kez duzenlenen film festivali.
  film kesitlerinden olusan soyle sukela bir tanitim mevcut, kelebekler'e epey torpil gecilmis gibi gorunuyor, mutlu etti.
  bir de su tanitim filmi var tabii.

  internet sitesinde film afislerinin ve detayli bilgilerin bulunmayisi oldukca sacma. daha guzel, ozenli bir site hazirlanabilirdi kesinlikle. yine de buyulu fener'e kosacagiz sayesinde. sabah seanslari 8, diger ogrenci seanslari 14 tl.