şükela:  tümü | bugün
  • acayip bir okul, ben yeni öğrencisi oldum. daha neler görecez bakalım. derslerin yerini öğrenemiyorsun bir kere. misal bir dersim gazi üniversitesindeymiş, dersin yeri için gazi üniversitesi yazıyor, ayrıntı yok. ders samanyolu galaksisinde yazaydın bari.
  • en erken açılan, en geç kapanan, finalleri en uzun süren üniversite.
  • allahtan belasını isteyen, belasına koşanlara kapıları sonuna dek açık olan üniversite. "girmesi kolay çıkması zor" demişlerdi de gülmüştük. gençlik işte her şey toz pembe, bi havailik sorma gitsin.
  • yüksek lisans başvuru şartlarındaki not ortalamasını 3.00' e çıkartarak taşra üniversitelerinden gelenlere kapılarını sonuna kadar açan; sınavlardaki geçme notu çoğu fakültesinde 70 olduğundan, kendi öğrencilerine bu kapıyı neredeyse tamamen kapatan, mezunu olduğum über okul.

bir de başka okullara yüksek lisans için başvuru yaptığınızda, not ortalaması yüzünden yaşayacağınız haksızlığı düşünün. geçme notu 40-50 olan okul(!)lardan gelen tiplerin ortalamada sizi nasıl geride bıraktığını ve başvurduğunuz okul genel ortalamanızı 100'lük sisteme çevirirken ortaya çıkan hesap adaletsizliğini kimsenin siklemediğini düşünün.

kıssadan hisse, üniversite tercih döneminde bu başlığa bakan arkadaşım.oradasın, görüyorum. hayatını zehir etmemek senin elinde.hukuk gibi türkiye'de fazlasıyla ün kazanmış birkaç bölümünden birine girmeyeceksen sakın bu okulu ekleme tercihlerin arasına. aman diyeyim.

geçme notu diyorum, 70 diyorum. o notla aa düşürülen okullar var amk.
  • enfes bir kitaplar veritabanına sahiptir. halka açık olması ve internet üzerinden .pdf versiyonlarına ulaşılabilmesi de çok sevindirici.

http://kitaplar.ankara.edu.tr/
  • ocağın 9'unda hem yeni yıl kutlaması hem de 1'indeki reina katliamını kınama maili atan üniversitelerin internet explorer'ı.

hocaa, haksız hukuksuz hocaların yollanıyor ağzını açıp da bir şey diyemiyorsun. back to the 80's dicem ama o zamanlarda bile akademinin ses telleri vardı be.

bu bahaneyle hepinizin cumhuriyet bayramı'nı kutlarım. hoşçakalın.
  • turkiye'nin en koklu siyasal bilgiler fakultesine sahip okullarindan biri.
    bu fakultenin bir de kulaga hos gelen geleneksel inek bayrami vardir.
  • abbas güçlü ile genç bakış programının ataum'da canlı olarak çekilmesi ile öğrencileri erkan mumcu ile -sözde- karşılıklı konuşma tartışma imkanı bulmuştur. uykusuzluk sebebiyle izlenirken görülmüştür ki, orada bulunan öğrenciler adap, usul, gelenek bilmiyorlar. bırakın tartışmayı düşüncelerini basitçe ifade etmeyi bile beceremiyorlar. çok tatsız, kuru, boş gürültülü bir programın aktörlerini oynadılar. ve bir kez daha anladım ki, hocalarımız bizi çağırırken ve biz üşenip katılmazken, meydanı boş bırakmakla ne büyük hata yapıyormuşuz. bir -sözde- ankara üniversitesi öğrencisi olarak içim cız etti. ancak şunu söylemeden de geçemeyeceğim ankara üniversitesi tıptan astronomiye, iktisattan psikolojiye, makine mühendisliğinden veterinerliğine kadar pek çok bölümü bünyesinde bulunduran bir kurumdur. ataum'un konferans salonu ise bırakın tüm üniversiteyi, her sene 450 öğrenci alan hukuk fakültesini bile ağırlayamaz. gecenin 12'sinde sabahın 8'nde dersi olan pek çok öğrencinin böyle bir tartışmaya zaman ayıramayacağı, ayrıca diğer üniversitelerin aksine "üniversitelerin kapıları açık olur dileyen öğrenci olmadığı halde üniversiteye gelebilmelidir" düsturunun cebeci kampüsünün ilk zamanlarından bu yana geçerli olduğu düşünülürse ve cebecinin de kiraların ucuzluğu ve metroya ulaşım kolaylığı nedeniyle pek çok öğrencinin mesken tuttuğu düşünülürse orada pek çok değişik fakülteden, değişik bölümden ve belki değişik üniversiteden öğrenci olduğu göz önünde tutulmalıdır. kaldı ki, her üniversitede pek çok bölgeden ve pek çok değişik sosyal sınıftan gelme insan olduğu düşünülürse, üniversite ve fakültelerinin iyi ve kötülüğü -ki ben iyi ve kötü gibi kavramların bu gibi kıyaslarda kullanılmasına kesinlikle karşıyım- öğretim üyelerinin akademik çalışmaları ve ders programlarının işlevselliği ölçülmelidir. bunları düşünmeden kötülemeyi bilgisizce ve gereksizce üstlenenlerin ise halleri dün gece yuh sesleri çıkaranlardan farklı değildir.
  • " mart ayında öğrenci kimlikleri değişecek, akıllı karta geçeceğiz " diyerek 2008 öncesi girişli öğrencilere bandrol vermeyen üniversite... e dönem bitti bitecek, e zaten akıllı karta geçilecek, ziyan olmasın bandroller dimi ? siz kimliğe bandrol yapıştırmayınca bizde ego dan ego bandrolu alamayalım dimi ? ego dan bandrolü alamayınca 1.1 ytl lik öğrenci bileti yerine 1.7 ytl lik tam ödeyelim dimi ? sizi germez dimi volvo makam aracıyla gelip giden beyler ? babam daha bu sabah yolladı para dolu çuvalı zaten... oturun o deri koltuklarda, hiç birşey rahatsız etmesin sizi..
  • tandoğandaki fen ve mühendislik fakültelerinin olduğu bahçesinde iki adet havuzu,havuzun içinde nilüferleri ve bitakım balıkları var.taş gibi binaları var.(gibisi fazla)sitesindeki fotoğraflardan çok daha güzel bir okul ayrıca.filmlerde gördüğü tarihi binalı üniversitelere özenenlere fiziki yapı olarak şiddetle önerilebilecek bir okul kendisi.dersten bunalınca cama doğru kafayı çevirmek "aboov üniversitedeyim" demek için yeterli.
    ayrıca tandoğan da ne kadar şirin bir semtimizmiş...
    taş gibi binalar hava soğuyunca mezbaha gibi olmakla beraber,üstün kalorifer teknolojisi ile çabucak ısınabilmekte.
    okula paldır küldür başlamak da apayrı bir duygu tabii...
    19'unda gelin,hiç birşey için geç kalmış sayılmazsınız diyen sekreter,19'unda saat 10civarı gittiğinizde "ohoo sizin dersiniz başlamış 9'da" benzeri cümleyle telaşlara garkedebilmektedir...
    güzel okul ama.(yermiyorsam bir sebebi var benden içerü)