şükela:  tümü | bugün
 • genelde sikintili ,asik yuzlu,yorgun tipleri barindiran cile okulu
 • askeri disiplin içerisindeki, hiyerarşik düzeni ve stresi ile en az 5 yıl sürecek işkence...ömür törpüsü...
 • ergenlik yıllarını geride bırakmış, menstruasyon periyodunda bile olmayan, 20-22 yaş civarı ögrencilerinde yarattıgı stres nedeniyle sivilceler pörtleten ,üniversite havasının alınamadıgı okul...
 • yemekhanesinde 5. sinif ogrencilerinin ucretsiz yemek yiyebildigi fakulte. ho$, ucretlisi de hepi topu 1.250 (bilkent kazigi'na ali$tiktan sonra ilac gibi geliyor) ve 4 ce$it yemek cikiyor.
  edit: 1.500 olmu$.
 • girmeyi deli gibi istediğim fakülte.ama yapabildiğim tek şey öss sonucumu beklemek ve uyumadan önce kime yalvardığımı bilmeden yalvarmak
 • kayıt olmak için gittiğimde kantine inerken ismimin okunduğunu duymamla panik halinde kayıt işlemimi tamamladım. orda kayıt işlerini yapan bir kadın vardı konseyin* en sağında, şahsen biraz tırstım kendisinde. boş yere heyecana veriyor ortalığı gibi geldi bana. belki de sabahtan beri uğraşmaktan bıkmıştı.ama ortada duran bayan sağolsun güler yüzlüydü hep yardımcı oluyordu çok merak ettim kim olduğunu*umarım hocadır. kantindeki bardakları çok hoş, logo çok güzel durmuş bardağın üstünde. kantinin ismi de "dental kafe". ayrıyetten asgari olarak 5 yılımı içinde geçireceğim.
 • bu sene yeni gelen sistemle birlikte biyokimya ders saati 7'den 2'e inerken, baraj 50'den 60'a (vize final falan filan hepsi için tek not) çekildi ve de 1.sınıflar artık anatomi görecekler. zor bir bölüm, okul 15 temmuzda kapanıyor,tabi büt'e ve tek ders sınavına kalmazsanız..bitmez bu...
 • 2004 de 1. sınıflardan sadece 3 kisi büte kalmadan 2'ye gectigi bölüm.
 • anakra üniversitesi durmuyor! şimdide sistemleri 2 vize(%40) 1 final (%60) oldu. yani tüm vizlerden 100 alınsa bile finalden en az 50 almak gerek ki ortalama 70 olsun. evet 70 ile geçiliyor artık. ama eğer ders ortalaması , bu krediler falan filan, 2 nin ütünde olursa 60 ile de geçilebiliyor. bu sistem 1. sınıfları kapsıyor ve bundan sonra gelecek tüm sınıfları. seneyede 2 tane 1. sınıf açacaklarmış belli tabi bizim dönemin yarısı kalacak..
  sürpizlerle dolu bir okul çok merak ediyorum daha neler olacak...
 • internet sitesinde yazanlara kanmamak gerek.

  ilk başta devam zorunluluğu %70 ve dersler pratik ve teorik olarak ayrı bazılarında o yüzden sene boyu en fazla 4 ders gdevamsızlık yapma şansınız olan dersler var.
  1.sınıf dersleri:
  anatomi
  biyokimya
  protez
  biyoistatistik (hasta sayısıyla ilgilendiğiniz için biyo deniyor yoksa bildiğin istatistik işte, veya bilmediğin..)
  müzik
  tarih
  t.dili ve edeb.
  fizik
  ingilizce

  geçme notu 70 tir. 70 ise 2 ye denk geliyor ortalama olarak ve ortalamayı 2 veya üstü getirirseniz 60 ile 70 arasındaki derslerden de geçebiliyorsunuz. ama 1.8 altında gelirse geçtiğiniz derslerden de kalabiliyorsunuz.

  1 ve 2. sınıf anfileri dümdüz sınıftır eğim filan yok en arkadakiler ayakta katılıyor derslere.

  biyokimya hocası her derste sölü yapar. bilemediğiniz sorular için vizeden -10 puan alırsınız en yüksek notuda 85 tir (istisnalar hariç) cidden çok ağır bir ders.

  fizik hocası şekerdir bitanedir.

  protez hocası biton var, asistanları ise süperdir, abi abladır zaten. ilginç ilginç ödevleri var sabundan diş yapmak, telden ataç.. falan filan.

  anatomi hocası da süper asistanı da, ders zordur ama bi okadar da keyiflidir. ilk derslerde latince şoku yaşıyor insan. biz sadece anatomiden kafa görecez diye sevinenlere kafasını gösteriyorum... o hastanede herkese hekim gözüyle bakıldığı için her şeyi bilmeniz bekleniyor, tabi vucud daha az detaylı gösteriliyor ama gösteriliyor.

  müzik dersini geçiyorum zaten...

  tarih; valla bir dönemde 3 hoca geldi bilmiyorum dersi nasıl, pek uğramıyorum.

  ingilizce; ders işte yes orrayt bişiler de bişiler...

  kampüsün dışındadır fakülte zaten. kampüs hayatı diye pek bişi yok. hastanedesiniz üstünüzde önlükler beyaz önlüğü gören sizi hekim sanıyor, elinizde sabun koşarken dert yananlar çıkıyor.

  kantinimiz ki dental cafedir ismi cidden süper bir mekan çoğu cafeden daha güzeldir. öğrenciler derslerle ilgili araç gereçlerinide o kantinden alabiliyor.

  yemekhanesi güzel ve ucuz. (1 ytl 75 kuruş mu ne öle bişi)

  biyoistatistik... hala anlamış değilim bu dersin mantığını... çünkü mantığı yok tamam asistan veya uzman oalcaksak lazım ama 1. sınıfta öğrendikten sonra zaten unutacaz? niye 1.sınıfta? kaçınılmaz zevk çıkartmaya bakın..biz öle yapıyoruz. yazmak isterdim daha ama yazarlığım söz konusu...

  derslerin çoğu seneliktir, alttan ders alma diye bişi yok. kalınan dersler için bütünleme var bütünlemedende tek ders kalırsa tek ders sınavı var ondan da kalınırsa seneye sadece o dersi alarak boşluk içinde delirebilirsiniz.

  en güzel yanlarından biride hep aynı arkadaş çevresiyle birliktesiniz, daha böyle kaynaşmış vaziyette filan..