şükela:  tümü | bugün
  • mekanik gibi bir dersi barındıran, ve kazık işlevi gören bir bölüm. bekir sitki kandemir gibi bi adamı barındırdıgı icin de mutluyum.
  • duyduguma göre gecmis yillarda mekanik'ten * sinifta 60 kisiden 3 kisi gecebilmis. hayvani zor bolum yani.
  • yeni bölüm başkanı ile geleceğe umutla bakmaya bir adım daha yaklaşmış olsa da, hali hazırda prof olan hocaların emekli olduklarında yerlerini dolduracak adayların*bu umutları körelttiği bölümdür. tarihinde çok başarılı bilim insanlarına ev sahipliği yapmıştır, bir o kadar değerli bilim insanını yetiştirmiştir, ancak son zamanlarda oturduğu dalı kesmektedir. şimdiki profili ile bir zamanlar erdal inönü'leri, rauf nasuh'ları, tekin dereli'leri barındırdığı günler hayal gibidir.

    amma velakin bünyesinde hala abdullah verçin, adnan teğmen, özgür açık, şengül kuru gibi değerli ve bilgili hocaları barındırmaktadır (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme).
  • ankara'daki dershane ''piyasasının'' en iyi fizik öğretmenleri buradan yetişir. misyonu bu değildir tabi ama koşullar bunu gerektirir. pek tabi son yıllarda memlekete dair her meselede olduğu gibi burada da ''kalitesizliğin'' emareleri gözlenmektedir. bir kaç yıla lisans eğitimine son verebilir. o tedrisattan geçip uyduruk bir kurumda fizik öğretmenliğine mahkum olmanın da önüne geçilir bu vesileyle.(bu arada akademisyen kadroları konusunda da daha adil davranılması gerektiğine inanmaktayım.)