şükela:  tümü | bugün
 • ilk olarak 1943 yılında matematik enstitüsü adıyla gazi eğitim enstitüsü içinde kurulmuş olup, sonradan 1952 yılında bahçesinde nilüfer çiçekli havuzların bulunduğu tandoğan yerleşkesine taşınarak bugünkü fen fakültesindeki yüksek tavanlı taş binaların birinde yerini almış bilim yuvası. halihazırda bölüm başkanı prof. dr. cihan orhandır.
 • bittigine uzuldugum,uzatmak icin elimden geleni yaptigim ama an itibariyle istemeye istemeye mezun oldugum canim bolumum..okula gelip dersleri takip etmiyorsaniz en azindan dersin notlarini edinmiyorsaniz dersleri gecemezsiniz ancak derslerin en azindan uygulamalarini takip edip notlari edinip cali$irsaniz 4/4 ortalama ile mezun olabilirsiniz. bunun di$inda akademik kariyer du$unenler icin ankara universitesi matematik bolumu mezunu olmak her zaman avantaj olacaktir cunku genel olarak isimleri uluslararasi olmasa da ulusal matematik camiasinda duyulmu$ belli ba$li hocalarin egitiminden gecmi$sinizdir ve bu kafalarda arti puandir ayrica lisans programida bir cok universiteninkine gore cok daha geni$ kapsamli ve icerik olarak yogundur.
 • altı sene sonunda hala mezun olamadığım bölümüm. gerek tembelliğimden gerekse çalışma hayatına erken atılmak gibi aldığım kararlardan ötürü yedi sene geçmesine rağmen bu dört senelik bölümü bitiremedim ve kısa sürede bitecek gibi de görünmüyor. eğitim kalitesi bakımından gayet iyidir ve okulun bulunduğu kampüs, fiziki koşullar, sosyal ortamda gayet güzeldir.
 • 4 sene süren itü serüvenimden sonra başlamaya karar verdiğim ve başladığım bölüm. okulla ilgili hiçbir şeye kolaylıkla ulaşamıyorum, gerek ders notları, gerek eski sınavlar... varsa buradan bi arkadaş yeşillendirsin lütfen.
 • dinazorlar diyarı bölüm.
  kendi alanları dışında diğer alanların gereksizliğine inanan proflarla doluyor. yaşlar ilerledikçe uygulamacılar, cebircilerle sadece yemek salonunda bir araya geliyor.

  yeni yrd. doçlar ile biraz olsada kalkınmaya çalışan bir görüntü veriyor. umarım onlar da dinazorlara uyup koltuklarını büyütmeyi ve rahatlarmayı düşünmezler.

  kolay sorup canım cicim sınav yapan hocalarla, yalnızlığını öğrencileri canından bezdirerek çıkartan hocalar çoktur bölümde. ders seçeceğiniz zaman dikkat edin ya matematikçi olacaksınız ya da sadece mezun...