şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle ankara üniversitesi öğrencileri olarak sesimizi burada da duyurmak için bu başlığı açtım.

  içinde bulunduğumuz bu covid-19 salgını nedeniyle pek çok üniversite gibi ankara üniversitesi de online eğitime geçiş yaptı. vize sınavlarını ödev şeklinde yaparak ilgili hocalarımıza ilettik ve bunun sonucunda da vize yerine geçecek notlar aldık. bu arada belirtmek isterim ki ankara üniversitesinde notlar yüzde 110 üzerinden değerlendirilir. yani vize notları ortalamayı yüzde 30, final sınavları ise yüzde 80 etkiler. okulların açılmayacağı ve final sınavlarının da online olarak yapılacağı yök tarafından duyurulduktan sonra ankara üniversitesi senatosu da sınavlarını ödev ya da orgun.ankara.edu.tr üzerinden yapma kararı aldı.

  27 mayıs 2020 tarihinde başlayan sınavlarla birlikte sorunlar da başladı.sınav esnasında sistemin öğrencileri bir saldırı olarak algılaması sonucu sınavdan atması, sistemin çökmesi, tekrar sınava girme hakkı verildiğinde sürenin önceki giriş hakkındaki kaldığı süreden devam etmesi gibi sıkıntılar oldu. hocalarımızla sınav süresince iletişim halinde olmamıza rağmen sistem kaynaklı hatalardan dolayı maalesef sınavına giriş dahi yapamayan arkadaşlarımız oldu.

  bu durumu dekanlığa ilettiğimizde ise zaten hakkımız olan bütünleme sınavları seçenek olarak önümüze sürmektedir. ancak aynı sorunların bütünleme sınavlarında da gerçekleşmeyeceği garantisini kimse verememektedir.

  online sınav yerine ödevlendirme ile final notlarımızı almak ya da sınav erişiminin daha geniş sürelerde tutulmasını talep ediyoruz. diğer birçok üniversite öğrencilerine bu kolaylığı sunmuş durumda ama yaşadığımız mağduriyete rağmen okulumuz buna kapı açmamakta ve yaşadığımız sıkıntılara kalıcı çözüm sunamamaktadır.

  ilgili makamlara öğrenciler tarafından mail yollanarak talepler sunulmuştur. ayrıca ekşi sözlüğün gücüne güvendiğim için sesimizi duyurmak amacıyla konuyu buraya da taşımak istedim.
 • sistemsel sıkıntılardan dolayı yaşanan rezalettir. vize final anında durduk yere sistemden atılıp dersten kalmanın izahı olamaz. öğrenci milletine güven olmaz diyebilirler. ödev versen onu da istemezler diyebilirler ama meb'in eba'nın sorunlarını kabul edip öğrencilerin hepsini sınavsız geçirdiği şu dönemde yök de adım atıp üniversitelerde online sınavları altyapı eksikliğinden dolayı rafa kaldırmalı. sistemin yüzde yüz sorunsuz olmadığı süreçte kimsenin geleceğiyle oynanmasın. umarım ders geçmenin başka bir yolu vardır veya uygulanıyordur.
 • online sınavın altyapısının hazırlanmayıp oldu bittiyle bu sürece girilmiş.
  diş tıp gibi bölümlerde 1 dersten kalınca sınıfta kalınıyor.yani bütünleme sınavında sistem seni sınavdan atsa(ki kimse sınava giremedi doğru dürüst) sınıfta kalıyorsun.
  böyle saçmalık anca türkiye’de olur dedirtmeyin lütfen!
 • burayı rezerve edeyim en kısa zamanda dolduracağım
 • kabak tadı veriyor artık ama kimseden ne bir açıklama ne bir çözüm ne bir özür

  hayır bu ankuzem'in başında damat mı var anlamıyorum ki 2 haftadır yapılan sınavlarda rezillik dışında birşey olmadı. bi de gelmişler yok siber saldırı var bilmem ne diye açıklama yaptılar. adamlar sınav ortasında kelimenin tam anlamıyla sunucu bakımı yaptılar. bok gibi ekrana bakakaldık ama bi açıklama yok tabi ne açıklaması. teknik destek formu doldurun dediler. allah belamı versin tam 1 buçuk saatte gönderebildim formu. yazacak çok şey var ama yarınki rezalete hazırlanmam lazım.

  t: sikik bir durum