şükela:  tümü | bugün
  • 2007 yılında ibrahim koç tarafından ankara üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu sempozyumda yapılmış ve cebeci'de ki üniversiteye ait göz araştırma hastanesinin bahçesine yerleştirilmiş olan heykel pramidal bir form ile iki göz irisi seklinde olan bir heykeldir. daha sonra sanatçı'nın bilgisi olmadan heykelin pramidal forma sabitlenmiş olan göz şeklindeki form kaldırılarak bir atatürk büstü yerleştirmek suretiyle yine atatürk'ün "hayatta en hakiki mürşid ilimdir" sözü de mermer üzerine işi yapan sanatçının izni ve bilgisi olmadan değiştirilmiş. atatürk'ün hayatta en hakiki mürşid ilimdir sözünden ilham alıp ders çıkarabilselerdi bir başkasının eserine bu şekilde bir tacizde bulunulmazdı.

    hayatta en hakiki mürşid ne demektir tekrar düşünmemizi ve bu düşündürmeyi bir üniversitenin yapıyor olmasıda düşündürücü bir meseledir.
  • rezalet gibi rezaletdir. kendisi çok değerli bir insandır böyle bir olay olması üzücü bir durum.
  • anlayamadığım şey şu, bir heykel yaptırmışsın zaten üniversite olarak bunu sen kafana göre değiştiremezsin. heykeli sen mi yaptın? ne alaka... gidip ayrıca o heykeli de yaptırırsın. yapılmış bi heykeli değiştirmek nasıl bi mantık? hadi sanattan anlamıyosunuz, heykeli yapan sanatçıya da mı saygınız kalmadı.
    bu kadar sığ ve düşüncesiz yapılan hareket size kötü şekilde veya farklı şekilde geri dönecektir mutlaka. söz de sanat destekçisi gibi görünmeye çalışanlardan bıktık artık. çekin o sığ kafalarınızı sanattan, özellikle sanattan...