şükela:  tümü | bugün
  • bence hiç olmaması gereken kurum, kuruluş.. gerçi görmedim, var mı yok mu hala bilmiyorum, işim de düşmedi ama.. sonuçta valilik devletin, meclisin, yasaların şunun bunun şehirlerdeki temsilcisi, dahası yöneticisidir. başkentin koludur.. başkent kendine neden kola ihtiyaç duyabilir ki?
  • hükümet meydanı ulus
    06100 altındağ
    adresinde konu$lanmi$mi$...

http://www.ankara.gov.tr/
  • ankara amblemi davasında kamusal olarak kullanımı yasaklanmış olan camili (kocatepe galiba) kuleli (ataklule imiş, bak bak) dört yıldızlı (alınabilecek karıların sayısı mı?) sayin melih gökçek şaheserinin kullanımını durdurmak için yapması gerekeni yapmadığından, varlığı bana bir fayda sağlamayan kurum.
  • hormonlu domates onur odulleri'nde ödüle layık bulunmuştur!! "ödüle değer görülme" nedenleri:

ankara valiliği, eylül 2005'te 'genel ahlaka ve hukuka aykırı olduğu' gerekçesiyle kaos gey ve lezbiyen kültürel araştırmalar ve dayanışma derneği'nin kapatılmasını talep etti. cumhuriyet savcılığı, valiliğin talebini reddetti.

(bkz: hormonlu domates onur odulleri)
  • tbmm'nin ilgili komisyonu, tekel eylemcilerini dayaktan derbeder ettirdiği için hakkında soruşturma istemiştir.
  • evsizler için otel kiralayıp özellikle ankaralıları mutlu eden kurum.web sayfalarını da düzeltmişler eskisi gibi siktiri boktan değil.

linkte şey etmek lazım galiba http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16383799.asp
  • 12 haziran 2011 seçimleri nedeniyle -özellikle yerel yönetimlerin- kaçak yapılaşmalar konusunda özensiz davrandıklarını ve önlem almaları gerektiğini deklare etmiş kurumdur.

"12 haziran 2011 tarihinde yapılacak xxiv. dönem milletvekili genel seçimlerinin başlangıcı ile birlikte kaçak yapılaşmalarla yerel yönetimlerin etkili ve yeterli mücadele etmedikleri, denetimlerin sürekliliğinde aksamaların meydana geldiği ve bu nedenle kaçak yapılaşmalarda giderek yaygınlaşma eğiliminin başladığı hususu valiliğimize vaki intikallerden anlaşılmaktadır."

linker
  • bizim zamanımızda sadece kar tatili vermeye yaradıklarını sanırdım. artık o işi de bırakmışlar. bu sabah el kadar çocuklar karın altında okula gitmeye çalışıyorlardı, yazık günah değil mi?
  • bugün saat 16:00 civarında yıldız'a tırmanmaya çalışan bir servis aracını çeken 4x4 jeep sahibi vatandaşı takdir ederken, umursamaz olduğunu düşündüğüm valilik.
  • ankara'da son yıllarda gördüğüm en coşkulu cumhuriyet kutlamasını bize yaşattığı için sonsuz teşekkürlerimi gönderdiğim merci. hayatında iki adım atmayan insanlar bayrakla anıtkabir'e gitti, daha ne olsun! sağolsunlar, varolsunlar!
    edit: doğma büyüme ( 22 yıllık ) ankaralıyım, böyle güzel kutlama görmedim. iş sıkıcı, tekdüze, devlet kutlamasından çıkıp; spontane, doğaçlama bir halk kutlamasına dönüştüğü için daha coşkuluydu. "yasaklar, cezalar teşvik mekanizması olmaz" fikrimi rafa kaldırdım.