şükela:  tümü | bugün
  • bu kadarına da pes dedirtir. sebebi ne ola ki bu ayrıştırma çabasının (!)

https://tr.sputniknews.com/…ra-valilik-asure-yasak/

ankara valiliği, cemevlerinde yapılacak ‘aşure etkinlikleri'ni yasakladı. valilik, yasağın gerekçesini ‘huzur ve güvenliğin sağlanması' olarak gösterdi.

cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, ankara valiliği, cemevlerinde ve mahallelerde yapılacak toplu aşure etkinliklerini yasakladı. valilik tarafından yapılana açıklamada, "terör örgütlerinin ilimizde yapılacak 'aşure günü' etkinliklerine yönelik eylem arayışı içinde olduğu" ifadesine yer verildi. açıklamada, ‘huzur ve güvenliğin sağlanması' gerekçisiyle aşure etkinliklerinin yasaklandığı ifade edildi. yasağın ekim ayı boyunca süreceği de belirtildi.
  • muharrem ayı boyunca sürecek yasakmış.

sebebi: devlet diyor ki;" bir araya gelirsen biri seni patlatır, ben seni koruyamam. hadi evlerinize dağılın. demokrasi nöbeti falan olunca çıkarsınız."
  • devlet demiyor, rte diyor ki:"davetime gelmezseniz ben de intikamımı böyle alırım."
  • anası aşure yapmayı beceremeyenlerin icraatıdır. ayrıca kuru fasulyeyle nohuttan tatlı mı olur diyenlerin bunu beğenip beğenmediğini de merak ediyorum. o değil de ateisti, budisti, deisti, agnostiği, musevisi vs her dinden insanın ortak paydada buluştuğu tek etkinlik diye biliyorum muharrem ayını, bir tek dinimiz islamın vahhabi yalayıcı sünnici tayfası hariç.
    not: bir sünni olarak adresime gönderilecek her çeşit aşureyi yiyerek yasağı delmeye hazırım.
  • huzur ortamını sağlama amacıyla başlatılıp, tepki görünce geri çekilen yasak. aşureleri bile ayırdık artık. aşure sadece bir tatlıysa demek.
  • huzuru ve güveni bir tek cemevlerinde sağlayacaklar demek ki. açıklamadan bu anlaşılıyor. buram buram ayrımcılık kokan, keyfi yasak.