şükela:  tümü | bugün
  • ilk kez 22 nisan 2018 pazar günü, ankara eymir gölünde yapılacak yarı maraton ve 10k koşusuymuş.

10:00 yarı maraton
    10:15 10k koşu başlayacakmış, katılım ücreti ise 50-tl’ymiş.

detaylar
  • gelenekselleşmesini umduğum maratondur.
  • parkurun gizemi beni heyecanlandırdı açıkçası, yarışacaklara önerim su noktalarından, splitlerinize, her şeyi kafada üç aşağı beş yukarı hesaplamanız. hava şartları, parkurun yükselti değişimi, deniz seviyesine göre rakımı filan bi bakın gitmeden. saat ve ya telefonunuzdaki uygulamayı kontrol edin. sürenizi neye göre hesaplayacağınızı bilin eğer süre hedefiniz varsa. 5-6 k koşan herkesin yarış enerjisiyle çok rahat 10 k koşabileceğine inanıyorum. aynı zamanda 12 k koşanlar da yarımaratonu bitirebilirler. sitede daha detaylı bilgi olsa daha mutlu olurduk.
  • çelişkili start-finish bilgisi olan bir yarışmadır. ben mi yanlış anlıyorum acep?

genel kurallar md.16:
    yarışmalar trt tarafında bulunan büyük otopark alanından başlayacak ve aynı yerde son bulacaktır. yarı maraton iki tur ve 10 km koşusu ise tek tur olarak yapılacaktır.

program başlığındaki açıklama:
    yarışma kayıkhaneden başlayıp aynı yerde son bulacaktır.

parkur haritasında da görünen, kayıkhanenin başlangıç-bitiş noktası olduğu bu arada.