şükela:  tümü | bugün
  • ankara'nın yüksek hızlı tren garı. ankara'nın başına gelen son felaketlerden biri.

içerisinde otel, avm ve ofis bulunuyor. ankara'nın orta halli bir avm'sini alıp kapalı otoparkına ray döşeyip üzerinden tren geçirin. kullanışlılık yok, estetik yok, şehir toplu taşımasına entegrasyon yok, ruh yok. akıl yok fikir yok.

insan ankaralılar olarak biz ne yaptık da bize bunlar reva görüldü diye kendine soruyor.

buyrun: ankara yht garı
    bu da art deco tarzında 1937 yılında yapılan tarihi cumhuriyet garı: tarihi ankara garı
  • (bkz: ankara garı)
    (bkz: ankara hızlı tren garı)
    varken hakkında açılmış üçüncü başlık.

aramaya inanalım lütfen.

tanım: tarihi gara göre toplu ulaşımı daha kötü olan gar.
  • bence gayet de estiği olan gardır. inşası sürdüğünden beri önünden geçerken hep çok ilgimi çekmiştir de akan trafikten ötürü seyredemedim bir türlü. her şeye muhalif olmamak gerek. yani biraz zoraki yerilmiş gibi geldi. içine girmedim ama dışında bir sürü kafe ofis falan gördüm treni bekleyen insanların zaman geçirebileceği kös kös beklemelerini önleyen şeyler bunlar. ayrıca lokasyon olarak da eski tren garının yerinde zaten ve de ulaşılamaz uzak bir yerde değil o civara bir sürü ulaşım yolu var. tam bir akpli oldum bu entryde ama harbi anlamsız muhalifliğe uyuz olurum.
  • bence gayet de estetetigi olan garmismis. turkiye ne, estetik ne. yanlis anlasilmasin, iyi mimarlarimiz vardi ve hala var, ama mesleginde iyi olan hangi meslek grubu ulkede barinabildi ki?

bakin size cuk kadar yuzolcumlu hollanda'da yapilan bir kac yeni istasyonu paylasayim. ankaradaki garabeti kendi sehirlerinde gorse isyan cikar. hem de oyle hizli tren fln degil, bildigin her turlu tren icin:

arnhem station
    uttrecht station
    den haag
    rotterdam central station
    insaatin devam ettigi ve kismen acilan eindhoven train station