şükela:  tümü | bugün
 • ankara valiliği, güvenlik gerekçesiyle bugünden başlayarak 30 kasım'a kadar her türlü toplantı, miting ve yürüyüşü yasakladı.

  (haberi kopyaladım)

  link
 • ne kadar da ironik. 29 ekim ve 10 kasım anma törenleri de bu durumda iptal. 30 ağustos güvenlik nedeniyle iptal, ama 15 temmuz resmi tatil.
  yahu, anladık yeni türkiye'nizde atatürk'e yer vermek istemiyorsunuz.
  ama siz istediğiniz kadar atatürk'ü sevmeme hakkından yararlanmaya çalışın. sevenler her daim üstün gelecek. onun açtığı yolda, gösterdiği hedefte yürüyen insanlar kurtaracak bu sözde yeni türkiye'nizi de. sizler değil.
  göt gibi kalacaksınız bu hayatta. elinizdeki tek şey kandırılmanız olacak.
  insanlar marsa giderken, siz avm'lerinizde götünüzden solumaya devam edeceksiniz.
  din diye yutturulan safsatalarla padişahınız göt kılı olmaya devam edin.
  hayat ilerleyecek. insanoğlu ilerleyecek. insanların beynine sokmak istediğiniz yalan dolanlar içerisinde boğulacak olan siz kalacaksınız. soyunuz böyle tükenecek işte.
 • anıtkabir'in etrafında dolanan daeş militanı daha dün eryaman'daki operasyonda ölü ele geçirilmişken eleştirilmesi garip gelen yasak.

  azıcık kafaları çıkarın ekşi sözlük kumundan.
 • yenikapı ruhu'cular online mı?
 • kimsenin boku bokuna olmesini istemiyorum, koruyacaksa bombalardan bu durumu destekliyorum. ama yani sokaklarda miting yapılıyor? risk 10 kasımla 29 ekimde mi? yani bilmiyorum ne yapılmak isteniyor göz göre göre anma ve kutlamaların siyasi nedenleiptal edileceğini düşünmek istemiyorum fakat böyle olmasa bile bunun sonucunu anlayalım diye her şey yapılıyor. bu ülkede hiç sevilmese de nefret edilse de, ateisti, seküleri, muhafazakar olmayan, dini çoğunluk gibi yaşamayan, hristiyan, musevi, alevi, kürt, türk bir sürü farklı yapı var ve türkiye güçlü olacaksa beraber olmalı. hem üst akıl bizi bölecek deyip hemde muhafazakar kitle dışındakilerin önem verdiği şeylere sırt çevirmek nasıl bir mantık?

  bu iki tarih madem güvenlik nedeniyle askıya alındı, devletin en üst kademesi tarafından gereken önem fazlasıyla gösterilmeli. iç savaş bugün belki yüksek olasılık değil, ama bundan 10-20 yıl sonrasına dinamit koymak şimdiki durum.
 • koşarak protesto edilmelidir.

  (bkz: 29 ekim kızılay koşusu)
 • kullanilan bombalarin paketlerine bakarsak genelde son kullanma tarihinin 30.11.2016 oldugunu goruruz. yani bu tarihi kazasiz belasiz atlatirsak ulkemizde baris ruzgarlari esecek, ve kisa surede avrupa'ya vizesiz seyahat edebilecek duruma gelecegiz.
  onlar konusur a.k.partisi yapar.
 • bizi etkileyecek bir yasak degildir. kemal pasaya karsilik hukumetin alistigimiz yasaklamalarindan bir tanesi. tabiki gidip kendisine tesekkur edecegiz. kendisine tesekkur degildir bu torenler. cumhuriyeti kuran tum kadrolarin emegine mucadelesine saygimizi gostermektir.cumhuriyetciler orada olacak.
 • sanki daha önceden serbestti dedirten yasaktır.ankarada 10 kişi bir yerde toplansa çevik kuvvet gaz atar taciz eder gözaltı yapar.alışığız biz buna.güvenlik bahane edilmiş bir de o zaman sokağa çıkmasın kimse herkes evinde otursun iş yerleri tatil olsun bu mudur yani.devletin valisi kolluk kuvvetleri bizim güvenliğimizden(güya!)sorumlu olan güçleri ne boka yarıyor.senin görevin benim özgürlüğümü kısıtlamak değil bombacıları yakalamak.ama sizde nerede o kabiliyet.