şükela:  tümü | bugün
  • türkçede zenci kelimesi, amerikalıların nigger kelimesinin dengi değil, insanların böyle düşünmesinin nedeni tamamen zamanında bu şekilde yapılan film çevirileri. bizde zenci ırkçı bir kelime değildir, o yüzden siyahi demenize gerek yok, rahat olun zenci diyin.
  • sadece ankara değil, istanbul'un da her yanı zenci dolu.

bu arada al, zenci dedim, okudun mu? şimdi siktir git başka yerde geviş getir.
  • ilhan cavcav'ın getirdiği iş yapmayınca da saldığı afrikalı topçulardır.
  • zenci deyince ırkçılık oluyormuş. aq amerikan filmi beyinlileri. afro türkiyeli mi diyelim? afrika ya gitsen adamlar senin için beyaz derler
  • her gün kizilayda olan bir ankarali olarak katıldığım durum. fakat ben afrikalilardan rahatsiz degilim. hepsi gayet efendi, sadece daha iyi sartlarda yasamak icin gelmis bireyler. hir gur cikardiklarini da gormedim. asil sorun arap tayfasinda onlarin alayi zarar.
  • ankara'da yaşayan çorum ya da yozgat nüfusunu oransal olarak azaltacağı için olumlu bir durumdur.
  • afro türk diyeceksiniz!
  • kendi halinde, ekmeğini kazanıyor, zararı yok vs vs diyenler neyin kafasını yaşıyor?

evinize her akşam biri gelse salonun köşesine kıvrılsa, sabah da çıkıp gitse, hanginiz bunu kabul edersiniz?

dünyada ve ülkemizde kaynaklar kıt, ülkede kayıt dışı yaşayan milyonlar var, bu kişiler de ekmek yiyor peynir yiyor su içiyor süt içiyor, ev kiralıyor bunların her biri talep unsuru, talep ne kadar yükselirse enflasyon da o kadar azıyor bizler de o kadar fakirliyoruz. bunu anlamak bu kadar zor mu,kimseye zararı yok dediğin adam senin benim ekmeğime suyuma ortak oluyor alooo, madem zararsız insanlar alın evinize akşam bi kap daha koyarsınız sofraya çok mu zor ?

bu ülkeye gelen her yabancı, bu ülkenin havasına suyuna evine ekmeğine ortak demek, hayat pahalılığı demek enflasyon demek maaşlı çalışanın alım gücünün düşmesi demek.

muhalefet partileri artık ciddi ciddi bu konu hakkında konuşmalı, geleceğimiz çalınıyor.
  • siktirin gidin ırkçıysak ırkçıyız ya size mi hesap vereceğiz bi de osuruktan duyarları yok mu...

suriyelisi gelir yerleşir afganı gelir yerleşir zencisi gelir yerleşir.
    ülkemde ne idüğü belirsiz yabancı unsur istemiyorum bu kadar basit.
  • zenci demek niye sıkıntı ya? bunun için burada duyar kasmak çok salakça değil mi?
    hani severiz çalmaz çırpmazlar, sessiz sessiz çalışır yaşar giderler. suriyelileri alacağımıza, kapıları afrikalı zencilere açsaydık; gelenlerden dilencilik yapanı veya devletten sürekli maddi yardım isteyenlerini görmezdik diye düşünüyorum.