şükela:  tümü | bugün
  • hangi okulda çekildiğini merak ettiğim görüntüdür. saatlerce çalış evladını okula gönder o hayta böyle aptallık yapsın, öğretmeni de buna ses çıkarmasın. akıl alır gibi değil.

kaynak
  • bu görüntüler o kadar sıradanlaştı ki artık. artık bunları görmeyince şaşırıyoruz. sonra pisa sonuçları niye böyle diye ağlıyoruz.
    video için link

edit: mesajlar geliyor, pisa sonuçları çok iyi diye. ortalamanın altında olmamız çok iyiymiş. pisa sonuçlarının neden böyle olduğunun en büyük kanıtı zaten bu mesajları atanlar.
  • tanıdığım bir başka kadın ingilizce öğretmeni de aynı dertten yakınıyor. bunlar islah olmazlar.

(bkz: yeni nesildeki tırtlığın sebepleri)
  • en fazla kınama cezası alabilir, yeni disiplin yönetmeliğine göre. ilk suçu ise, affedilebilir, dert etmeyin
  • türk milli eğitiminin getirildiği durumun küçük bir yansıması. eğitim öğretim çökme noktasında. liyakatsiz idareciler popülist yöneticiler eğitimi içler acısı hale getirdi.
  • yeni nesilin tirtligi falan degil. olsa olsa yeni nesil yönetimin tirtligidir o. hicbir yasa ve yönetmelik artik ögretmenleri destekler nitelikte degil. sikiysa 90larda bu ögrenci böyle davransin. direkt disipline giderdi. veliler de önceden daha farkindaydi evladinin ne mal oldugunun ve okul yönetimini desteklerdi. önceden eti sizin kemigi benim derdi ebeveynler. simdi ise, cocugu en ala terbiyesizligi yapsa dahi ögretmenin ses cikarmasina veliden önce okul yönetimi engel oluyor.

meb'in ögretmenin yaninda bulunacagi sekilde kendine cekidüzen vermesi gerek bir an önce.
  • olan öğretmene olur amk. kimse yoğurdum ekşi demez, herkesin çocuğu kendine göre süper zeka memlekette. bomboş asalak bir nesil geliyor alttan.
  • hangi ahırın sığırları bunlar,çüşş amk bu kadar da olmaz artık! öğretmenlere de hak vermek gerekiyor bizde oturduğumuz yerde öğretmenlerin nitelikleri hakkında atıp tutalım en kolayı tabi, aha bu hocamız da öğrencilik yıllarında bu tip sığırların yanında bir şeyler öğrenmeye çalışmıştır kesin.
  • (bkz: z kuşağı)