şükela:  tümü | bugün
  • bazı, hatta çoğu ego otobüslerinde hissettiğim sorunsal. sabahları iş ve okul saatlerinde 65 yaşından sonra bi insan nereye gider. hadi gidebilir tabi ama o otobüsün neden yüzde doksanı 65 yaş üzeredir? sadece ücretsiz olması mı buna sebep oluyor?
    (bkz: kafamda deli sorular)

edit: iş bu entry de yaşlılara ölsünler muamelesi yapılmamıştır. benimde annem o yaşlardadır. yalnızca özellikle iş ve okul saatelerinde anormal evet büyük harfle "anormal" derecedeki otobüslerdeki 65 yaş üzerinin nereye gittiğini belki dedesi ninesi dolayısıyla bilen varsa beni aydınlatır diye yazmamdır.çünkü gerçekten çok merak ediyordum. yoksa kimsenin yaşlılara sövdüğü yokki eleştirel zengin bebesi, vizyonsuz, salak falan gibi sıfatlar hakedelim. ha gerçi bu konuda çok sert eleştiriler yapan var yaşlı vatandaşlara. onlar genelde bu ulaşım sıkıntısından dolu gelen otobüslerden vs yollarda sinir krizi geçirmiş insanlardır ve öfkelerini kontrol edememektedirler, söylemleri hoş değildir. ama böyle bir sorun gerçekten vardır. çünkü ulaşım yetersizdir zaten hali hazırda ankara'da. otobüs sayısı vs bakımından. birde durum böyle olunca (bkz: çile)
  • hacibayrama kocatepeye namaz kilmaya gidiyo adamlar. sevap kasiyolar.
  • kadınlar güne,

erkekler maaş çekme, çakmak gazı doldurma, ayakkabı boyatıp hava almaya...

orta kısım da hastaneye.

hususi gölbaşı'ndan gelip kurtuluş parkı'nda oturan olurdu, ilgimç gerçekten. ben 65 i geçince altıma yapmayı planlıyorum.
  • sene 2007 o zamanlar liseye ulaşabilme gayretiyle 2 vasıta kullanıyorum.sabahın köründe tüm otobüs dolu içimden küfrediyorum amcalara teyzelere.sonra iki amca konuşurken kızılaya inme sebebinin ekmek almak olduğunu öğreniyorum.evet tam olarak bu.

tanım: toplu taşıma değil toplu ekmek
  • araştırmacı bir gazeteci olarak peşine düşüp ardındaki sis perdesini araladığım gizem. evet arkadaşlar, buradan açıklıyorum. ankara'da özellikle mesai saatleri öncesi ve sonrası yoğunluğun yaşandığı anlarda toplu taşıma araçlarında ortaya çıkıp, çalışanların ayakta kalmasını sağlayan 65 yaş üstü yurttaşlarımız ulus'a alışveriş yapmaya gidiyor/dönüyor.
  • bilen bilir kızılay güvenparktan kalkan 318 bu başlığın duygularına tercüman olacak otobüstür.her defasında "hayır ulan bir daha asla binmeyecem" dediğim halde duraktan üst üste geçen 317'nin beni almaması sonucu binmek zorunda kaldığım otobüstür.sana yemin olsun sözlük; o otobüste şöfor dahil herkes yaşlı.otobüs seccade ve hacdan gelen hediyelik eşyalar gibi kokuyor.o otobüse binince aniden elimde kuyumcu torbası beliriyor,devamlı bi besmele çekme ihtiyacı ve emekli maaşı hesaplama içgüdülerine gark oluyorum.

hayattaki tek yeteneği çocuklarla ve yaşlılarla muazzam iyi anlaşabilme özelliği olan insanım ben.hayır sözlük eleştirme beni.o otobüsün bi psikolojisi var.o otobüsün bir ruhu var anlıyor musun?o otobüsteki herkes birbirini tanıyor.o otobüsteki herkes birbiriyle ahbap.

ama ben, zavallı öğrenci kartıyla indirimli binen ben, hiçbir zaman o ambiansın bir parçası olamayacağım.hiçbir zaman sevmeyecekler beni biliyorum ve o kadar yaşlının nereye gittiğini öğrenemeden erken ineceğim o otobüsten :(
  • 65 yaş ve üstün dinkkk tam kart tam kart 65 yaş ve üstü dink dayı siz nere gidiyonuz ya????
  • okuluma her gün 542(eryaman) ile gidip gelmekteyim, abi tamam anladım, sabahları zaten umudum yok iş saati, 65 yaş üstü ise 7-8-9 da ekmek almaya gidiyor, para çekmeye gezmeye gidiyor.peki dayım, teyzem saat 12 de ne işin var ben bu otobüsü ne zaman boş göreceğim, hangi gün sıhhıye köprüsünde bindikten 2 durak sonra oturanların ve başımdakilerin çoğu yaşlı olmayacak, ne zaman 45lerinde bi abla başımda öfleyip pöflemeyecek sorarım sözlük?
    orta kapıya kendimi atıp sırtımı kapıya yaslayayım diyorum olmuyor, bi dayı mutlaka kapı açılacak diye ısrar ediyor, teyze çekil yavrum ineceğim diyor.ah bir de girişte yaşlı koltuğunun oradaki demire yapışıp yolu kapatmaları yok mu.ben kanser olucam bu yolda sözlük.
  • sen ne diyosun ekmek almak için kızılaya giden insanlari gördüm ben. 65 yaş üstü bir şey diyemiyosun