şükela:  tümü | bugün
  • kulturel olarak "disarida yendi mi et yenir" ama yine de kulture meydan okuma cesaretini gostererek baslattigim anket kampanyasi (ete dana, tavuk, balik, koyun, kuzu, keci, oglak vb. bilimum hayvan dokulari dahildir).

ben baslayayim hatta.

dr. falalef (bahcelievler ve kizilay subeleri): bahcelideki yerlerini tesadufen deneyerek asik olmustuk. kizilaya actiklari yeni sube de pek cici olmus. iki sube de ortam, lezzet ve insaniyet olarak sinirlari zorlamakta. ayrica not etmek lazım ki falafel etsiz olmanin otesinde vegan bir urun. fast food'da yeni gozde.

unlulerin cig koftecisi (kolej): et yemek istemeyen yurdum insaninin siklikla basvurdugu cozumlerden biri cig kofte ama buranin cig koftesi ozellikle icindeki sebze cesitliligi ile goz dolduruyor. yanılmıyorsam iki ayri subesi daha var ama diger subeler de ayni derecede guzel mi bilemiyorum.

kirik oklava (cebeci): herkesin bildigini dusundugum muhtesem gozlemeci. pek cok cesidin icinde etsiz seceneklerin de oldukca lezzetli oldugunu soylemek lazim. burada yogurt, peynir ve yumurtadan kacmak daha zor oldugu icin veganlar icin biraz sikinti olabilir.

baskalarinin devam etmesi umidiyle. kendi ogrencilik ve "cok gezip tozmayanlik" statulerimden dolayi genelde ogrenci mekani denebilecek ve hemen akla gelen yerleri yazmis bulundum. daha ust duzey mekanlari ve kuytu koselerde kalmislari da buralarda gormek isteriz.
  • (bkz: ılık.avi)