• hosta vardi eskiden, bide aba piknik.
  • kumrular sokaktaki cici piknik
  • (bkz: özge piknik)

şimdi kaldı mı bilmiyorum ama 7-8 yıl önce odun ateşinde döner yapıyorlardı.
  • ben de direk develi pideyi aklımdan geçirdim ki, başlık sahibi arkadaş yazmış zaten.cidden cıvıklısı ve döneri son derece başarılıdır. bu yüzden önerdiği ilk ikiye de gitmek farz oldu.
  • ulus'taki develi pide kebap salonu gerçekten çok başarılı. cici piknikte dürümün yarısından sonra etin tadı çok yavan gelmeye başlıyor, nazım ustada pideyi çok yağlıyor. aspavaları, maspavaları, hosta piknikleri geçiyorum oralar aşırı lezzetsiz ve kazık. onlarca kez yemiş biri olarak söylüyorum sanırım develi ankara'da rakipsiz gibi.
  • peçenek. belki de türkiye’deki en iyi döneri yapıyor olabilir. kesinlikle gidilmeli.
  • panora günaydın - acayip başarılı ve uygun
    cici piknik
  • 1. kumrular sokak'taki cici piknik
    2. cici'nin hemen yanındaki anadolu lokantası
    3. demirtepe'deki özge piknik
    4. güvenlik caddesi'ndeki mutlu döner (bim'in yanındaki olanı. aşağıda kalan çakmasıdır.)
    5. tunus caddesi'ndeki mutlu döner. (bu da insanı çok mutlu eder.)

sanırım 4 ve 5 hariç ilk 3'ü odun/kömür ateşinde piştiği için özellikle daha lezzetli oluyor. döner gurmesi olduğum için favori yerlerim bu şekildedir.

edit: aşağıdaki (bkz: #73889476) bu girdide, yazar arkadaşın bahsettiği kalenin oradaki dönerci tüm bunların arasında en efsane döneri yapar. adını bilmiyorum. tam kalenin oradaki yemekçilerin en başındaki köşedeki yer. öğlen saat en geç 13.00 dedin mi döneri biter kalmaz. var ya şu an kalkıp oraya gidebilirim. o derece iyidir döneri. kuzu döner üstelik. danadan değil.

edit 2: olm amma favladınız len (: bu kadar adam bence toplanıp birlikte döner zirvesi falan verelim. güzel fikir bence.

edit 3: mesaj atan, ciddi ciddi döner zirvesine varım diyen arkadaşlar var. sağ olsunlar var olsunlar. ancak, ben bu gibi organizasyon işlerine girmek istemediğimden, herhangi birisi bu meseleyi organize eder ise seve seve katılacağım zirve olur. peşinen bilginize sunarım.
  • ulus’ta beşiktaş dönercisi ayrıca kokoreç severleri itfaiye meydanına gitmeleri konusunda şiddetle uyarıyorum.
  • özler döner etlik
hesabın var mı? giriş yap