şükela:  tümü | bugün
 • 1-dursun usta (kuzu eti sevenler için)
  https://www.zomato.com/…ur-dönerci-dursun-usta-kale

  2-tiryakioğlu döner (sitelerde)
  https://tr.foursquare.com/…4fba0a19e4b08e9fbc4069d6

  3-develi pide kebap salonu (anfartalar caddesinde)

  4-cici piknik (kızılayda)

  5-mutlu lokantası (aşağı ayrancı)
  https://www.zomato.com/…tlu-lokantası-aşağı-ayrancı

  6-meydan piknik (kalenin dibinde)

  7-anadolu et lokantası (kızılay'da)

  8-nazım usta ve azim beşiktaş var birde. idare ederler.
 • hosta vardi eskiden, bide aba piknik.
 • kumrular sokaktaki cici piknik
 • (bkz: özge piknik)

  şimdi kaldı mı bilmiyorum ama 7-8 yıl önce odun ateşinde döner yapıyorlardı.
 • (bkz: onur döner)

  general dr. tevfik sağlam caddesi, no 97.
 • ben de direk develi pideyi aklımdan geçirdim ki, başlık sahibi arkadaş yazmış zaten.cidden cıvıklısı ve döneri son derece başarılıdır. bu yüzden önerdiği ilk ikiye de gitmek farz oldu.
 • ulus'taki develi pide kebap salonu gerçekten çok başarılı. cici piknikte dürümün yarısından sonra etin tadı çok yavan gelmeye başlıyor, nazım ustada pideyi çok yağlıyor. aspavaları, maspavaları, hosta piknikleri geçiyorum oralar aşırı lezzetsiz ve kazık. onlarca kez yemiş biri olarak söylüyorum sanırım develi ankara'da rakipsiz gibi.
 • panora günaydın - acayip başarılı ve uygun
  cici piknik
 • 1. kumrular sokak'taki cici piknik
  2. cici'nin hemen yanındaki anadolu lokantası
  3. demirtepe'deki özge piknik
  4. güvenlik caddesi'ndeki mutlu döner (bim'in yanındaki olanı. aşağıda kalan çakmasıdır.)
  5. tunus caddesi'ndeki mutlu döner. (bu da insanı çok mutlu eder.)

  sanırım 4 ve 5 hariç ilk 3'ü odun/kömür ateşinde piştiği için özellikle daha lezzetli oluyor. döner gurmesi olduğum için favori yerlerim bu şekildedir.

  edit: aşağıdaki (bkz: #73889476) bu girdide, yazar arkadaşın bahsettiği kalenin oradaki dönerci tüm bunların arasında en efsane döneri yapar. adını bilmiyorum. tam kalenin oradaki yemekçilerin en başındaki köşedeki yer. öğlen saat en geç 13.00 dedin mi döneri biter kalmaz. var ya şu an kalkıp oraya gidebilirim. o derece iyidir döneri. kuzu döner üstelik. danadan değil.

  edit 2: olm amma favladınız len (: bu kadar adam bence toplanıp birlikte döner zirvesi falan verelim. güzel fikir bence.

  edit 3: mesaj atan, ciddi ciddi döner zirvesine varım diyen arkadaşlar var. sağ olsunlar var olsunlar. ancak, ben bu gibi organizasyon işlerine girmek istemediğimden, herhangi birisi bu meseleyi organize eder ise seve seve katılacağım zirve olur. peşinen bilginize sunarım.
 • 1-peçenek döner kazım karabekir
  2-hacıbaba döner balgat
  3-özge piknik maltepe / eski lezzeti artık yok ama çevresine göre başarılı
  4-cici piknik kumrular / eski lezzeti artık yok ama çevresine göre başarılı

  ankara da döner yemek yerine etimesgut ta polatlar da yada ikizlerde; en güzeli öveçler de tortum cağ kebapta cağ kebap yemenizi tavsiye ederim.

  not: esattaki meşhur yanyana olan 3 dönerci artık eski lezzetinde değil. mutlu lokantası, düveroğlu, nazım usta, kukla, şan, bit pazarındaki dönerci falan üstteki listeme bile giremediler.

  bu arada lütfen özler döner yazmayın. yıllarca, etlikte bu adamların hemen yakınında oturuyordum. güya merkezleri, adamlar harlı ateşte yaktıkları döneri ankaranın dört bir yanından gelen kalantorlara sokuştururlardı. bir kaç kere burada döner söyleyip yiyemediğim bilirim. üstü kömür altı kanlı eti önünüze atarlar. burada döner yiyeceğinize gidip sıhhiye de, köprü altında tavuk döner yiyin, en azından anteniniz falan çıkar, mide kanseri olmazsınız.