şükela:  tümü | bugün
  • ekonomik olarak uçtuğumuz için kendisi kale surlarından atlayarak intihar etmiştir. allah rahmet eylesin arkada bıraktıklarına sabır versin.

link

video kan dondurucu izlemeden 2 kere düşünün.
  • ak neferlere sorarsanız ekonomik sebeplerden değil psikolojik sorunları olduğu için intihar etmiştir.

memlekette korkusuz gazeteciler tayyip erdoğan'ın yanına yaklaştırılmadığı ve kalan sözde gazetecilerin tamamı dalkavukluk peşinde olduğu için kendisinin görüşlerini alamayacağız tabii.

yazarkasa fırlatan esnafa konuşanlar, kendini atan, intihar eden insanlara suspus takılıyorlar. çünkü siyasal islam bu kadar pislik bir şeydir. kendi iktidarları sarsılmasın diye milyonları bile göz kırpmadan ölüme sürükleyebilirler.

yarın öbür gün fetva yayınlatırlar "intihar etmek büyük günahtır" diye. intihar edenleri dinsiz, terörist ya da psikopat olarak tanımlatırlar olur biter...

edit: videoyu izledim de millet de ruh hastası... "ölmek için atlayan, intihar eden" kişi atladıktan sonra verilen tepki "atladı ya, allah canını almaya, hayvanoğluhayvan"... sensin ulan hayvanoğluhayvan...
  • 2 yıl kadar önce yine ankara’da arabayla giderken arabanın önüne saç baş dağınık şekilde bir kadın atladı.

ne olur kardeşim hurdacılar sitesine götür beni kocam intihar edecek diye ağlayarak ve yalvararak direkt bindi arabaya. kadın o kadar perişandı ki zaten sorgulayacak bile durum yoktu. dörtlüleri yakıp kornaya basa basa, yolu aça aça hızla tarif ettiği yere gittik.

kadın bir taraftan yalvarırken hızlı ol diye, bir yandan da 112’yi arayıp verdiğimiz adrese acil polis ve ambulans yönlendirmelerini istedik. film gibi.

sonunda izbe bir hurdacı dükkanının önüne geldik. içeri girdiğimizde adam vince ipi takmış, ayağının altına bir teneke, çay içtikleri sehpaya bir mektup koymuş, ilmek boynunda gözler kapalı ağlayarak dua ediyordu. adam kendini bırakamadan abla koşup bacaklarına sarıldı. adamı öylece görünce anlık bir şoka girdim. derken ben ablaya yardıma gittim. bağır çağır zar, güç etraftakileri de ayaklandırıp o gün o adamı son anda ipten aldık.

sanırım intihar sebebini söylememe gerek yok. güçlü ve insan odaklı uçan ekonomimiz! daha buna benzer haber olmamış nice girişimler var.

böyle haberleri tv’de film gibi izlerken ya da birilerinin yaptığı haberleri okurken çok kolay geçiliyor. ateş düştüğü yeri yakıyor. allah kimsenin başına vermesin. o olayın etkisinden günlerce çıkamadım. kimbilir kaleden atlayan adamın yakınları ne haldedir? allah ölene rahmet, kalanlara sabır, ülkeyi yönetenlere akıl ve vicdan versin.
  • bunları izleyip hâlâ daha türkiye'de yoksulluk bitti nasıl denir, benim aklım almıyor. her gün birilerinin kendini yakmasını, asmasını, öldürmesini izliyoruz soğukkanlı bir şekilde. bir şey yapın artık ya.
  • akp'lilere göre kesin psikolojik bir sorunu vardır, allah inancı veya imanı zayıftır vs. zaten görüntülerin altına hemen kılıçdaroğlu'nun yemek yediği görüntüler paylaşılıyor. halk aç kılışlar kebapları gömüyor diye korkunç bir dezenformasyon mevcut.

şahsın neden bu yolu seçtiğini bilmiyoruz. acile kaldırılmış umarım hayata tutunur.

bu korkunç düzende saray yalakalarının işsizlik, parasızlık ve çöpten yiyecek toplayan insanlar umurlarında değil. çöpten yiyecek toplayan insanları görüyor, belediyeye başvursun sosyal yardım alsın diyor. veya görüntülerin kurgu olduğunu söylüyorlar. inanmıyorlar. halkın sefaletle boğuştuğuna inanmak istemiyorlar ve bunu chp'nin ya da birilerinin oyunu sanıyorlar. veya o insanların zaten ak partili olduğunu söylüyorlar. yani hem çöpten yiyecek topluyor hem de erdoğan sevdalısı... olabilir mi bilemiyorum... cidden korkunç bir dönemden geçiyoruz. içim acıdı.
  • hiç bir önemi yok. zaten ana akım medyada yer almaz. kaza eseri denk geldik mi de es geçelim ne de olsa 'kimse bu devirde aç değil, hepsi chp oyunu. ehh hâliyle bizden biri de değil ve bize hitap eden iki tweet de okuduk mu kâfidir. kim aksini söylerse bu iki tweetle kendimizi savunduk mu tadından yenmez.
  • üzücü. en yüksekten kendini boşluğa bırakmak. her şeyden vazgeçmek. hiçbir şeyin seni mutlu edemeyeceğini anlamak. umarım geride kalanlara sahip çıkılır ve babanın borçlarını çocuklara bir ömür yüklemezler.

link
  • aylardır mutsuz bi ruh hali içindeyim. arada sırada kendimi iyi de hissetsem, genel olarak mutsuzum. öyle bi mutsuzluk, karamsarlık içindeyim ki uyuyamıyorum geceleri. öbür günün bugünden farkının olmayacağını bildiğim için, gün geçmiş ya da geçmemiş fark etmiyo bünyeme. bu saatte bu başlığı, bu haberi de, keşke görmeseydim.
  • atlamadan önce türkiye'de yoksulluk sorun olmaktan kalktı diyenlere soy sop sövse ne denilebilirdi ki?
    şeklinde düşünmeme yol açan merhum.

ekonominin geldiği boyutları görmek istemeyenlerin rüyalarına girmesi dileğimle.